Polskie Radio
Section05
pogoda

PROGNOZA POGODY Pogoda: deszczowa i pochmurna aura nad Polską. Sprawdź prognozę IMGW na piątek

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w piątek ma być deszczowo niemal w całym kraju z wyjątkiem północno-wschodnich krańców. Miejscowe przejaśnienia mają się jednak pojawiać w ciągu dnia na zachodzie i południu Polski. Najbliższe dni upłyną pod znakiem gwałtownych zjawisk atmosferycznych, a ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się nieznacznie wahać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Radio kierowców prognoza pogody pogoda prognoza IMGW deszcz burze mgła regiony

PROGNOZA POGODY W czwartek możliwe przelotne deszcze i burze w całym kraju. Sprawdź prognozę IMGW

W czwartek jeszcze względnie spokojnie będzie w północno-wschodniej Polsce. Tam zachmurzenie umiarkowane i bez opadów. Z kolei najgorszej sytuacji można się spodziewać w północno-wschodniej części Polski. To jednak dopiero zapowiedź pogodowych zawirowań, które czekają nas jeszcze w tym tygodniu. Najbliższe dni upłyną bowiem pod znakiem gwałtownych zjawisk atmosferycznych. W związku z tym IMGW wydał ostrzeżenia przed burzami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza prognoza pogody pogoda

PROGNOZA POGODY Pogoda: ciepły poniedziałek. W nocy w części kraju możliwe przymrozki

Szymon Ogórek, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, przewiduje, że pogodna w poniedziałek będzie podobny do ostatnich kilku dni. Słoneczna aura utrzyma się do czwartku, który przyniesie diametralne zmiany. Możemy się wtedy spodziewać znacznego spadku temperatur i ostrych opadów deszczu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody prognoza IMGW słońce deszcz społeczeństwo