Polskie Radio
Section05
reprezentacja Walii

Piątek docenia selekcjonera. "To nie było łatwe"

Piłkarska reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa Europy, które na przełomie czerwca i lipca odbędą się w Niemczech. Krzysztof Piątek docenił starania Michała Probierza, który miał niewiele czasu, by przygotować drużynę na baraże. - Myślę, że to jest właściwy człowiek we właściwym miejscu - zaznaczył napastnik reprezentacji Polski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Walii Krzysztof Piątek

"Lewy" wolał nie patrzeć. Szczęsny: myśli, że jestem słaby

Reprezentacja Polski rzutach karnych pokonała Walię w finale baraży w Cardiff. Podczas ostatniej "jedenastki" Robert Lewandowski nie patrzył w stronę bramki, w której Wojciech Szczęsny zapewnił Biało-Czerwonym awans do Euro. - On nigdy nie widzi, jak dobre rzeczy robię i dlatego myśli, że taki słaby jestem - zażartował golkiper.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Walii wojciech szczęsny Robert Lewandowski

Szczęsny nie skończy kariery? "Ciężko będzie mnie namówić"

Wojciech Szczęsny, bohater piłkarskiej reprezentacji Polski w wygranym po rzutach karnych 5:4 finale barażowym z Walią w Cardiff, przyznał po meczu, że awans na turniej finałowy Euro 2024 był obowiązkiem Biało-Czerwonych już od losowania grup. - Dostaliśmy szansę w barażach i ją wykorzystaliśmy - dodał bramkarz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski reprezentacja Walii wojciech szczęsny

Mamy to! Szczęsny bohaterem thrillera w Cardiff

Reprezentacja Polski wywalczyła awans na Euro 2024. Biało-Czerwoni zremisowali na wyjeździe z Walią w finale baraży 0:0, ale wygrali 5:4 w serii rzutów karnych. Tym samym stali się ostatnią, 24. drużyną, która uzupełniła stawkę uczestników turnieju.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 michał probierz Robert Lewandowski reprezentacja Walii SPORT wojciech szczęsny Jan Bednarek Jakub Kiwior Przemysław Frankowski Nicola Zalewski Piotr Zieliński Sebastian Szymański Krzysztof Piątek

OCENY Świetni Zalewski i Szczęsny, elektryczny Bednarek

Reprezentacja Polski wygrała po rzutach karnych 5:4 spotkania barażowe z Walią i wywalczyła awans na Euro 2024. Który z zawodników Michała Probierza spisał się dobrze, a kto zawiódł oczekiwania?
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT reprezentacja Polski Euro 2024 reprezentacja Walii wojciech szczęsny Jan Bednarek Jakub Kiwior Przemysław Frankowski Piotr Zieliński Nicola Zalewski Karol Świderski Robert Lewandowski Krzysztof Piątek Sebastian Szymański

Moder nie zagra z Walią. Zaskakujący powód decyzji Probierza

Jakub Moder znalazł się w gronie trzech piłkarzy reprezentacji Polski, których selekcjoner Michał Probierz zdecydował się pozostawić poza kadrą meczową na wtorkowy mecz barażowy z Walią o awans do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Według Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl, o braku pomocnika Brighton&Hove Albion zadecydowały wyłącznie względy sportowe, nie zaś sytuacja zdrowotna piłkarza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski reprezentacja Walii Euro 2024 Jakub Moder

Sensacyjny wybór Probierza na mecz z Walią

Znamy już kadrę reprezentacji Polski na mecz z Walią o awans na Euro 2024. Niespodzianką wydaje się być brak Jakuba Modera. Piłkarz Brighton przez wielu był widziany nawet w wyjściowej jedenastce na decydujące spotkanie. Selekcjoner Michał Probierz zrezygnował też z Pawła Bochniewicza i Pawła Wszołka.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Euro 2024 reprezentacja Polski michał probierz Jakub Moder Paweł Wszołek reprezentacja Walii