Polskie Radio
Section05
sieć szpitali

"Za siecią szpitali powinny pójść kolejne rozwiązania"

- Podstawowa opieka zdrowotna w Polsce musi mieć więcej zadań niż obecnie. Na pewno powinna częściowo przejąć specjalistyczne leczenie pacjentów. Dobrze funkcjonująca podstawowa opieka zdrowotna jest fundamentem każdego systemu ochrony zdrowia - powiedział w audycji "W samo południe" Piotr Czauderna, koordynator sekcji ochrony zdrowia Narodowej Rady Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Henryk Szrubarz sieć szpitali Ministerstwo Zdrowia protest

Zmiany w ochronie zdrowia. Wchodzi w życie sieć szpitali

Od 1 października 594 placówki zdrowia będą funkcjonować w ramach tzw. sieci szpitali. Resort zdrowia przekonuje, że nowe rozwiązania poprawią dostęp do leczenia specjalistycznego w szpitalach i zapewnią odpowiedni poziom finansowania. Gościem Polskiego Radia 24 była Maria Ochman z Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sieć szpitali służba zdrowia Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia zdrowie

Jutro rusza sieć szpitali. "Zmniejszą się kolejki"

594 placówki, w których jest łącznie ponad 145 tysięcy łóżek, będą funkcjonować od niedzieli w ramach tzw. sieci szpitali. Resort zdrowia przekonuje, że nowe rozwiązania poprawią dostęp do leczenia specjalistycznego w szpitalach, a placówkom zapewnią odpowiedni poziom finansowania. W Gorącym Temacie komentarz Stanisława Maksymowicza, eksperta Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. organizacji służby zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szpital służba zdrowia sieć szpitali

Sieć szpitali. Poznaliśmy placówki, które wejdą do sieci

Znamy już listę placówek, które zostały zakwalifikowane do sieci szpitali. We wtorek wieczorem każdy oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia opublikował w Biuletynie Informacji Publicznej wykaz szpitali, które znalazły się w sieci w danym regionie.  O sieci szpitali mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Gryglewicz, ekspert ds. zarządzania służbą zdrowia z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  NFZ szpital służba zdrowia medycyna Ministerstwo Zdrowia sieć szpitali