Polskie Radio
Section05
Konstanty Radziwiłł

Wzrosną nakłady na opiekę zdrowotną. Komentarz

W Sejmie trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, szacuje, że w ciągu pierwszych dziesięciu lat obowiązywania nowej ustawy do systemu trafi dodatkowe 500 miliardów złotych. W Polskim Radiu 24 rozmowa z Marią Liburą, ekspertką ds. zdrowia z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego i Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  szpital Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł

Ministerstwo zdrowia. Wykształałcimy więcej lekarzy

Program bezpłatnych leków dla seniorów, stworzenie sieci szpitali, a także zwiększenie nakładów na służbę zdrowia to - zdaniem ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła - największe sukcesy dotychczasowych prac jego resortu. Jego wystąpienie komentowali w Polskim Radiu 24 ekspertka ds. ochrony zdrowia dr Dobrawa Biadun. Gościem był także Dariusz Wasilewski z Fundacji Republikańskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Konstanty Radziwiłł Ministerstwo Zdrowia rząd Beaty Szydło służba zdrowia

Służba zdrowia: Lekarze rezydenci zakończyli głodówkę

Strajkujący od 2 października lekarze rezydenci zrezygnowali z protestu głodowego, zapowiadając jednocześnie inne, ostrzejsze formy protestu, których kulminacji należy spodziewać się w styczniu i lutym przyszłego roku. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 lek. med. Michał Sutkowski z Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i dr Stanisław Maksymowicz z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  lekarz służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł

Zmiany w rządzie. „Trzy, cztery osoby będą musiały odejść"

- Na razie nie ma większych kryzysów i afer rządu, natomiast jest kilku ministrów jak np. Konstanty Radziwiłł, którzy nie do końca spełniają oczekiwania PiS i oczekiwania wyborców PiS. Zmiany w rządzie nastąpią. To będą trzy, cztery osoby, które będą musiały odejść – powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski z Do Rzeczy. Odniósł się także do posła Sylwestra Chruszcza, który opuścił szeregi Kukiz’15 i samego ruchu.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Beata Szydło Konstanty Radziwiłł Kukiz'15 Rafał Bochenek

Kto pożegna się z ministerialną teczką? Komentarze ekspertów

- Będą zmiany w rządzie - zadeklarowała premier Beata Szydło. Szefowa rządu mówiła, że w ciągu kilkunastu dni poinformuje o zmianach w Radzie Ministrów. Po porannej zapowiedzi premier od razu pojawiła się w przestrzeni publicznej "giełda nazwisk" ministrów, którzy mogą pożegnać się ze stanowiskiem. Dla portalu PolskieRadio.pl sprawę komentują publicyści. 
Zobacz więcej na temat:  premier Beata Szydło rząd Witold Waszczykowski Konstanty Radziwiłł Jan Szyszko TYLKO U NAS

"6 proc. PKB na zdrowie to było marzenie"

– Te sześć procent PKB na zdrowie to jest odwieczny postulat wszystkich środowisk medycznych (…). To było marzenie, o którym wielu sądziło, że jest nie do zrealizowania (…). W tej chwili wchodzimy na tę drogę w sposób praktyczny i mamy paradoks – oni tupią nogami, że to za mało – mówił na antenie radiowej Trójki Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Konstanty Radziwiłł służba zdrowia protest Marcin Pośpiech

Rząd przyjął projekt ws. nakładów na ochronę zdrowia

Od 1 stycznia 2018 r. środki na ochronę zdrowia będą stopniowo rosły, osiągając w 2025 r. poziom 6 proc. PKB - zakłada projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, który we wtorek przyjął rząd. O rządowej ustawie zwiększającej nakłady na służbę zdrowia do 6 proc. PKB mówił w Polskim Radiu 24 korespondent Polskiego Radia Paweł Pawlica.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służba zdrowia lekarz Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł