Polskie Radio
Section05
Konstanty Radziwiłł

Litwa: ambasador RP spotkał się z szefem Inspekcji Językowej ws. słów uderzających w mniejszość polską

Kwestia wypowiedzi dyskryminujących polską mniejszość narodową na Litwie była głównym tematem spotkania polskiego ambasadora w Wilnie Konstantego Radziwiłła z ich autorem - szefem Litewskiej Inspekcji Językowej Audriusem Valotką. Sprawa związana jest m.in. z dwiema polsko-litewskimi tablicami na Wileńszczyźnie, których w maju od władz lokalnych zażądała Inspekcja.
Zobacz więcej na temat:  Litwa Konstanty Radziwiłł Polacy za granicą Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja

"Sytuacja jest bliska ideału". Konstanty Radziwiłł o relacjach polsko-litewskich

- Relacje między Polską a Litwą są na takim poziomie, na jakim właściwie nigdy w historii nie były. Dziś sytuacja jest bliska ideału. Prezydenci widują się co kilka tygodni, premierzy także. Rządy obradują wspólnie - podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Konstanty Radziwiłł, nowy ambasador Polski na Litwie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Konstanty Radziwiłł Litwa Polityka zagraniczna Polski

Otwarto zrewitalizowane Muzeum Gazowni Warszawskiej. "Znaczna część historii miasta"

W stolicy uroczyście otwarto zrewitalizowane Muzeum Gazowni Warszawskiej. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w liście skierowanym do uczestników uroczystości podkreślił, że Muzeum Gazowni Warszawskiej to unikatowe miejsce, które w swoich murach zawiera znaczną część historii miasta i powstawania przemysłu na ziemiach polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa muzeum społeczeństwo Konstanty Radziwiłł edukacja

Rolnicy dostaną waloryzację emerytur. Jednoznaczne słowa premiera Morawieckiego: kwoty będą znaczące

- Polska wieś nie jest już wyłącznie zależna od środków z UE, o wiele więcej pieniędzy dokładamy do nich z budżetu państwa - powiedział Mateusz Morawiecki podczas święta "Wdzięczni Polskiej Wsi". Premier zapowiedział też waloryzację rolniczych emerytur, a temat ten również poruszył obecny na uroczystościach minister Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka rolnictwo Mateusz Morawiecki Henryk Kowalczyk Konstanty Radziwiłł emerytura

Wojewoda mazowiecki zaskarża wyrok ws. uchwały krajobrazowej. Ratusz: to zablokowanie procedury legislacyjnej

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł zaskarżył korzystny dla siebie wyrok Wojewódzkiego Sąd Administracyjnego ws. stołecznej uchwały krajobrazowej, którą unieważnił w lutym 2020 r. Powodem jest fakt, że sąd nie podzielił części argumentów wojewody w zakresie merytorycznych ustaleń zawartych w uchwale.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA mazowieckie Warszawa Konstanty Radziwiłł sądownictwo

"Wszyscy są zmobilizowani i nikomu nic nie zagraża". Radziwiłł o sytuacji powodziowej na Wiśle

- Ewakuacja dotyczy bardzo niewielkiego skrawka Płocka, gdzie woda doszła do domów, obserwujemy tę sytuację jako bardzo poważną, ale nie ma większego bezpośredniego niebezpieczeństwa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Konstanty Radziwiłł Mazowsze mazowieckie powódź Płock społeczeństwo Katarzyna Gójska