Polskie Radio
Section05
program 500+

"Cele postawione programowi 500 plus zostały zrealizowane"

Cele postawione programowi 500 plus zostały zrealizowane – oceniła szefowa MRPiPS, Elżbieta Rafalska, podsumowując dwuletnie dokonania jej resortu. Wskazała, że program poprawił jakość życia rodzin, ograniczył ubóstwo i miał udział w zwiększeniu liczby urodzeń. W PR24 komentarz prof. Mirosława Grewińskiego z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. J. Korczaka w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Elżbieta Rafalska rząd Beaty Szydło program 500+ Ministerstwo Rodziny

„Przez 2 lata nie ruszył program Cela Plus”

 - To, co najsłabiej wychodzi rządowi PiS to paradoksalnie to, co miało być jego atutem, a więc rozliczenie bohaterów afer, uczytelnienie tego bagienka. Krótko mówiąc - nie ruszył prześmiewczo nazywany program Cela Plus – powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Gadowski (Sieci Prawdy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Witold Gadowski Beata Szydło program 500+ Mieszkanie Plus banki

Więcej pieniędzy na realizację programu Maluch Plus

Trwa nabór wniosków do programu Maluch Plus. O środki na finansowanie opieki dla dzieci do lat 3 aplikować mogą m.in. gminy i powiaty. Wnioski będą przyjmowane, w zależności od modułu, do 17 lub 24 listopada. Podmioty mogą liczyć na finansowanie inwestycji do 80 proc. kosztów, do 3 mln zł. O programie Maluch Plus mówił w audycji Rządy Pieniądza wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Bartosz Marczuk program 500+ Ministerstwo Rodziny Elżbieta Rafalska edukacja

Dwa lata rządów PiS. "Program 500 Plus jednym z symboli”

– Po dwóch latach rządów rzeczą do poprawy jest polityka zagraniczna – powiedział dr Piotr Zakrzewski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 25 października minęły dwa lata od zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w wyborach parlamentarnych. Jak prezentuje się dorobek partii Jarosława Kaczyńskiego na półmetku kadencji? Co udało się zrealizować rządowi, a gdzie są pola do poprawy działań?
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Jarosław Kaczyński Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Rodzina 500+ program 500+ Witold Waszczykowski MSZ

"Polska na pierwszym miejscu w UE w walce z ubóstwem"

– Według informacji Eurostatu Polska jest na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej w walce z ubóstwem. To wcale nie znaczy, że pokonaliśmy ubóstwo. Pewna skala tego zjawiska ciągle jest - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska na konferencji prasowej, zwołanej w związku z Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem. O walce z ubóstwem mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mirosław Grewiński z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Elżbieta Rafalska bezrobocie płace program 500+