Polskie Radio
Section05
program 500+

"Rodziny wielodzietne powinny być wspierane przez państwo"

Prezydent Andrzej Duda w trakcie spotkania z mieszkańcami Choszczna (Zachodniopomorskie) powiedział, że jest dumny, iż uczestniczy we wdrażaniu programów prorodzinnych. - Chciałbym, żeby do programu "Rodzina 500+" dołączył dobrze przygotowany program "Mieszkanie Plus" - mówił. Jak dodał, rodziny wielodzietne powinny być mocno wspierane przez państwo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda zachodniopomorskie program 500+ Mieszkanie Plus

Nowoczesna chce zlikwidować 500 plus. „Strzał w stopę”

– To strzał w stopę, kolano albo wyżej – mówiła w Debacie Dnia Anna Sarzyńska. Publicystka portalu „wPolityce.pl” w taki sposób odniosła się do słów Witolda Zembaczyńskiego. Wiceprzewodniczący Nowoczesnej powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że jego partia po dojściu do władzy zlikwiduje program 500 plus. W PR24 również komentarz Dariusza Grzędzińskiego z „Faktu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Nowoczesna Witold Zembaczyński Platforma Obywatelska wybory samorządowe program 500+

Wpływ 500 Plus na liczbę urodzeń. Komentarz eksperta

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska powiedziała, że za sprawą dobrej sytuacji gospodarczej, na rynku pracy i świadczeń wychowawczych 500 Plus poprawia się sytuacja materialna polskich rodzin, co wpływa na spadek liczby osób korzystających z pomocy społecznej. O wpływie społecznym programu 500 Plus mówił w Polskim Radiu 24 socjolog Jarema Piekutowski z Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rodzina 500+ program 500+

"Wyeliminowanie nędzy wśród polskich dzieci sukcesem 2017"

Polityka społeczna rządu w 2017. W Debacie Polskiego Radia 24 dyskutowali na ten temat: Bartosz Marczuk wiceminister RPiPS, prof. Grażyna Ancyparowicz - członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, prof. Józefina Hrynkiewicz - socjolog, prof. Jacek Męcina - dyrektor Instytutu Polityki Społecznej UW oraz prof. Ryszard Bugaj – PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gospodarka polska Mateusz Morawiecki program 500+ Ryszard Bugaj Anna Grabowska Bartosz Marczuk