Polskie Radio
Section05
program 500+

Premier podziękował prezydentowi za podpisanie ustawy o 800+. "To jest polityka przyszłości"

W poniedziałek szef rządu wskazał, że "państwo jest jak jedna wielka rodzina, tam gdzie jest zgoda, tam jest też przyszłość". Premier podziękował jednocześnie prezydentowi Andrzejowi Dudzie za podpisanie nowelizacji podnoszącej świadczenie 500+ do 800 zł.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość program 500+ 800+ Andrzej Duda Mateusz Morawiecki POLSKA rodzina społeczeństwo dzieci młodzież

PR24 Ustawa o 800+ podpisana. Poseł PiS: nasza polityka prospołeczna ma duże znaczenie dla polskich rodzin

- Program 500+, a teraz 800+, to nasza główna polityka prospołeczna. Ma to bardzo duże znaczenie dla polskich rodzin. Chodziło o to, by polskie rodziny miały szansę np. wyjechać na wakacje lub zaoszczędzić pieniądze na przyszłość swoich dzieci - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Grzegorz Lorek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka 800+ Prawo i Sprawiedliwość program 500+

PR24 Posłowie PSL głosowali przeciw 800+. Anna Kwiecień: ludowcy, na rozkaz Hołowni, sami się zaorali

- Środki z 500+ były szczególnie pomocne na wsi i w małych miejscowościach. Tam, gdzie zakupy robiono na zeszyt, nie było pracy, a wynagrodzenia były bardzo niskie na skutek biedy, którą zafundował Tusk wraz z PSL-em. Również dlatego koalicja PO-PSL straciła władzę w 2015 roku - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Anna Kwiecień.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA program 500+ 800+ Sejm

TYLKO U NAS Premier: mamy jedną z najniższych luk płacowych między kobietami a mężczyznami nie tylko w UE

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Polskim Radiu 24, że polityka gospodarcza i gospodarczo-społeczna rządu Prawa i Sprawiedliwości kładzie duży nacisk na tworzenie miejsc pracy dla kobiet i wyrównywanie ich szans na rynku pracy w ogóle.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Krzysztof Świątek Polskie Radio 24 800+ gospodarka polska kobieta rynek pracy program 500+

TYLKO U NAS PiS kontynuuje akcję #SprawdzamyTuska. "My mamy 800+, oni - 8 gwiazdek"

Poniedziałek był kolejnym dniem akcji Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem "#SprawdzamyTuska". W wielu miejscach Polski politycy PiS zorganizowali konferencje, na których przypominali o postawie PO w głosowaniach dotyczących kluczowych programów społecznych, jak np. 500+ czy zwiększenie kwoty wolnej od podatku.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sejm Donald Tusk POLSKA 800+ program 500+ opozycja Rafał Bochenek

Marszałek Sejmu: potrafimy rządzić w najtrudniejszych czasach, pandemii i wojny na Ukrainie

W niedzielę marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość "potrafi rządzić w najtrudniejszych czasach: pandemii i wojny na Ukrainie". - Nie zrezygnowaliśmy z żadnego programu społecznego kierowanego do polskich rodzin, a nawet wychodzimy z kolejnymi - dodała.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Witek Sejm POLSKA rodzina społeczeństwo 500+ program 500+ PiS Prawo i Sprawiedliwość

Tusk chce 800+ od czerwca. Fogiel: miota się od ściany do ściany

- Jednego dnia Donald Tusk nazywa tych, którzy korzystają ze świadczeń społecznych, ironicznie, "królami życia", drugiego dnia tym, którzy - jego zdaniem - chleją i biją, chce dorzucić 300 złotych i uważa, że jest w tym wiarygodny - przekonywał w Programie 3 Polskiego Radia poseł PiS Radosław Fogiel. Jak mówił, propozycja lidera PO świadczy o jego niekompetencji, bo "nawet on powinien zdawać sobie sprawę, że coś takiego jak ustawa budżetowa istnieje".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Radosław Fogiel program 500+ opozycja polityka zjednoczona prawica

Suski odpowiada Budce na propozycje ws. 500+. "To populizm, gra na takiej zasadzie: »kto głupi, ten uwierzy«"

- To oczywista gra, bo jeśli rzeczywiście by chcieli wprowadzenia tego, to złożyliby ten wniosek wcześnie - powiedział poseł PiS Marek Suski pytany o propozycję PO dotyczącą waloryzacji programu 500+. Jak dodał, propozycja Borysa Budki to populizm, oraz "pełna, z premedytacją działalność polityczna, populizm, gra na takiej zasadzie: »kto głupi, ten uwierzy«".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS PO Marek Suski program 500+ społeczeństwo

ANALIZA Przemiany społeczne wpływają na dzietność. Rządowe programy służą wsparciu polskich rodzin

W krajach wysoko rozwiniętych od kilku dekad spada dzietność. Choć proces ten przebiegał w różny sposób w poszczególnych krajach, to początkowo opisywały go te same prawidłowości. Miliardy złotych rocznie przeznaczane są na pomoc społeczeństwu, zagwarantowanie łatwiejszego startu w przyszłość i tworzenie perspektyw dla najmłodszych Polaków. Przypominamy sztandarowe projekty rządowe leżące u podstaw polityki prorodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ rodzina społeczeństwo program 500+ infografika

ANALIZA Wsparcie rządu dla rodzin. Miliardy złotych na lepszą przyszłość młodych Polaków

Programy rządowe od lat wspierają polskie rodziny. Miliardy złotych rocznie przeznaczane są na pomoc społeczeństwu, zagwarantowanie łatwiejszego startu w przyszłość i tworzenie perspektyw dla najmłodszych Polaków. Przypominamy sztandarowe projekty rządowe leżące u podstaw polityki prorodzinnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA Rodzina 500+ rodzina społeczeństwo program 500+ infografika

Rząd chce wprowadzić kryteria dochodowe w 500+? Poseł PiS: absolutnie dementuję takie doniesienia

- Słowa Artura Sobonia mogły zostać źle zrozumiane bądź przekręcone. Rząd PiS jest przeciwny wprowadzaniu kryteriów dochodowych do programu 500+. Absolutnie dementuję doniesienia o rzekomym planie wprowadzania takich rozwiązań - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, odnosząc się do artykułu na portalu Gazeta.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 500+ społeczeństwo Artur Soboń Prawo i Sprawiedliwość POLSKA program 500+