Polskie Radio
Section05
strzelanina

Holandia: dwie strzelaniny w Rotterdamie. Wybuchł pożar, są ofiary śmiertelne

Są ofiary śmiertelne dwóch strzelanin w Rotterdamie. Do incydentów z użyciem broni palnej doszło w centrum medycznym Erasmus oraz w domu mieszkalnym przy ulicy Heiman Dullaertplein. Policja poinformowała, że są "liczne ofiary śmiertelne". Nie podano, ile osób zginęło. 32-letni mieszkaniec miasta podejrzany o użycie broni trafił już w ręce policji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia strzelanina

Mord 43 uczniów w Meksyku. Rząd potwierdził, że uczestniczyli w nim także wojskowi

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador podczas środowego spotkania z rodzicami 43 uczniów liceum pedagogicznego w mieście Ayotzinapa, w stanie Guerrero - zaangażowanych politycznie obrońców środowiska naturalnego, bestialsko zgładzonych we wrześniu 2014 roku przez morderców z kartelu narkotykowego Guerreros Unidos - obiecał, że winni tej potwornej zbrodni zostaną ukarani.
Zobacz więcej na temat:  Meksyk strzelanina zabójstwo areszt ŚWIAT Ameryka

Ciechanów: strzały podczas lekcji WF-u. Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę

Na boisku jednej ze szkół średnich w Ciechanowie prawdopodobnie doszło do ostrzelania uczniów - podała policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia. Według wstępnych ustaleń uczniowie usłyszeli odgłosy przypominające strzały. Dwoje z nich zostało niegroźnie zranionych. Nie wymagali pomocy medycznej. Przed godz. 17 policja w Ciechanowie poinformowała o zatrzymaniu jednej osoby. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo regiony Ciechanów strzelanina

Szef norweskiej policji ostrzega: migracja przyczyną strzelanin w Szwecji. Nie powtórzymy ich błędów

Szef wydziału imigracyjnego norweskiej policji Arne Jorgen Olafsen, wcześniej kierujący służbami specjalnymi, jako przyczynę strzelanin w Szwecji, wskazuje masową migrację. - Norwegia nie chce powtarzać szwedzkich błędów - podkreślił Olafsen w wywiadzie udzielonym gazecie "Dagens Nyheter".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Norwegia Szwecja emigracja zarobkowa migracja przestępczość zamieszki strzelanina imigranci w Europie