Polskie Radio
Section05
strzelanina

Wyciągnął karabin i zaczął strzelać. Zabił co najmniej 22 osoby, kilkadziesiąt jest rannych. Masakra w Lewiston

Uzbrojony w karabin napastnik zabił co najmniej 22 osoby i ranił ok. 50 innych podczas masakry w mieście Lewiston w stanie Maine - podała telewizja CNN. Według policji sprawca wciąż nie został schwytany. Departament Policji w Lewiston w środę zidentyfikował bandytę, jest nim 40-letni Robert Card.
Zobacz więcej na temat:  USA strzelanina Ameryka Północna zabójstwo Stany Zjednoczone policja broń

Strzelanina w Belgii. Sprawca ubiegał się o azyl. Deklarował przynależność do Państwa Islamskiego

Po zamachu w centrum Brukseli miejscowy stadion został ewakuowany. Terrorysta zabił dziś wieczorem, kilka kilometrów od stadionu, dwóch kibiców ze Szwecji, którzy przyjechali do Brukseli na mecz ich reprezentacji z Belgią, w ramach eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Relacja brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia Bruksela strzelanina Beata Płomecka Szwecja terroryzm Państwo Islamskie

Holandia: dwie strzelaniny w Rotterdamie. Wybuchł pożar, są ofiary śmiertelne

Są ofiary śmiertelne dwóch strzelanin w Rotterdamie. Do incydentów z użyciem broni palnej doszło w centrum medycznym Erasmus oraz w domu mieszkalnym przy ulicy Heiman Dullaertplein. Policja poinformowała, że są "liczne ofiary śmiertelne". Nie podano, ile osób zginęło. 32-letni mieszkaniec miasta podejrzany o użycie broni trafił już w ręce policji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia strzelanina

Mord 43 uczniów w Meksyku. Rząd potwierdził, że uczestniczyli w nim także wojskowi

Prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador podczas środowego spotkania z rodzicami 43 uczniów liceum pedagogicznego w mieście Ayotzinapa, w stanie Guerrero - zaangażowanych politycznie obrońców środowiska naturalnego, bestialsko zgładzonych we wrześniu 2014 roku przez morderców z kartelu narkotykowego Guerreros Unidos - obiecał, że winni tej potwornej zbrodni zostaną ukarani.
Zobacz więcej na temat:  Meksyk strzelanina zabójstwo areszt ŚWIAT Ameryka