Polskie Radio
Section05
wiatr

Pogoda na weekend: możliwe opady deszczu ze śniegiem. Miejscami porywisty wiatr

W sobotę na wschodzie i południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze od zachodu wzrost zachmurzenia do dużego i postępujące opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C na Pomorzu do 9°C na południu. W obszarach podgórskich od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony wiatr śnieg burza deszcz góry POLSKA IMGW

Zawieje i zamiecie śnieżne na północy. Synoptycy ostrzegają

We wtorek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, początkowo na wschodzie, a pod wieczór również na północy opady deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu. Wysoko w górach przyrost pokrywy śnieżnej do 7 cm. W szczytowych partiach Sudetów i Tatr porywy wiatru do 100 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnące, wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.
Zobacz więcej na temat:  pogoda prognoza pogody regiony wiatr śnieg burza deszcz góry POLSKA

Setki interwencji strażaków spowodowanych silnym wiatrem. IMGW ostrzega kolejne województwa

- Od soboty strażacy interweniowali w kraju ponad 300 razy, usuwając szkody spowodowane przez silny wiatr - poinformował rzecznik prasowy komendanta Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę rano ostrzeżenia drugiego stopnia o silnym wietrze dla 10 województw.
Zobacz więcej na temat:  straż pożarna wiatr IMGW pogoda służby i bezpieczeństwo prognoza pogody POLSKA