Polskie Radio
Section05
zamówienia publiczne

Klauzule społeczne w zamówieniach publicznych

Głównym tematem ostatniego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego były zamówienia publiczne. Podjęto m.in. uchwały związane ze stosowaniem w zamówieniach publicznych tzw. klauzul społecznych, a także związane z zamówieniami w ochronie zdrowia. W programie Kapitał i Praca rozmawiali o tym Grzegorz Byszewski (Pracodawcy RP), Dobrawa Biaduń (Konfederacja Lewiatan) i Alicja Sierzputowska (Forum Związków Zawodowych).
Zobacz więcej na temat:  zamówienia publiczne pieniądze służba zdrowia wynagrodzenia prawo pracy

"Solidarność" przyznaje żółte kartki instytucjom publicznym

"Solidarność" przyznaje żółte kartki instytucjom publicznym, które przy rozstrzyganiu przetargów kierują się tylko ceną, a nie dobrem pracowników - pisze "Nasz Dziennik". Związek chce, żeby przy wyborze wykonawcy instytucja kierowała się również tym, żeby nie wybierać firm zatrudniających pracowników na umowach śmieciowych.
Zobacz więcej na temat:  zamówienia publiczne przetarg przetargi Solidarność Nasz Dziennik

Przetargi: koniec z dyktatem niskiej ceny. Czy rzeczywiście?

Wprowadzona w lipcu nowelizacja Ustawy o zamówieniach publicznych miała zerwać z dyktatem najniższej ceny. Wcześniej w konkursach wygrywały projekty najtańsze, a nie najlepsze, czy najbardziej opłacalne. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawę komentowali w Polskim Radiu 24 Marta Owczarczyk (radca prawny, ekspert ds. zamówień publicznych) i Grzegorz Zych (przedsiębiorca).
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polskie Radio 24 prawo przetarg zamówienia publiczne

Projekt UOKiK wybrany do dofinansowania z UE

Wynikiem pozytywnym zakończył się proces oceny wniosku o dofinansowanie złożonego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pn.: „Świadomy zamawiający – prawo konkurencji w przetargach publicznych” w naborze dla działania 2.18 Wysokiej jakości usługi administracyjne. Projekt został wybrany do dofinansowania w trybie pozakonkursowym.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze ue fundusze unijne UOKiK zamówienia publiczne