Polskie Radio
Section05
Rząd RP

"Rząd trzeba uprościć". Prof. Kazimierz Kik o planach rekonstrukcji

- Rząd trzeba uprościć, tak jak mówi premier, ale ten pomysł powinien pójść jeszcze dalej. Nie tylko należy zmniejszyć liczbę ministerstw, ale wprowadzić profesjonalizację tych, które pozostaną - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Rząd RP PiS Magdalena Złotnicka Kazimierz Kik

Rzecznik rządu: w piątek dyskusja rządowego sztabu kryzysowego na temat aktualnych obostrzeń

- Na piątkowym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego będzie dyskusja co do zakresu aktualnych obostrzeń w związku z koronawirusem i ich egzekwowania. Pod uwagę brane jest wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających z niektórych państw - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 zdrowie Rząd RP Piotr Müller

"Komentarz dnia": rekonstrukcja rządu, Marsz Powstania Warszawskiego, prowokacja LGBT

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Samuel Pereira (portal TVP Info) i Agaton Koziński ("Polska The Times"). Publicyści dyskutowali m.in. o rekonstrukcji rządu, a także o Rafale Trzaskowskim i możliwości rozwiązania Marszu Powstania Warszawskiego oraz o tęczowej profanacji figury Chrystusa przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Piotr Gociek Samuel Pereira Agaton Koziński Rząd RP Powstanie Warszawskie LGBT

Wójcik: nie ma zgody na przemoc wobec kobiet, ale konwencja stambulska dotyczy także ideologii

- Nie ma absolutnie zgody na przemoc wobec kobiet, wobec kogokolwiek. Problem polega na tym, że konwencja stambulska nie dotyczy tylko tego, ale także ideologii. Pojawiają się kwestie natury trzeciej płci i sprawa zobowiązania państw do promowania zmian kulturowych niezgodnych z polską konstytucją - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Rząd RP zjednoczona prawica Ministerstwo Sprawiedliwości Michał Wójcik Ryszard Gromadzki Polska w Unii Europejskiej LGBT

"Chcemy, aby rząd działał jeszcze bardziej efektywnie". Radny PiS o planowanej rekonstrukcji

- Chodzi o to, żeby rząd po wakacjach mógł działać jeszcze bardziej efektywnie i jeszcze sprawniej niż do tej pory; żeby proces decyzyjny, a także wspieranie inwestycji, które zapowiadaliśmy w kampanii wyborczej, były jak najbardziej skuteczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Prószyński, radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego i sekretarz okręgowy PiS w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka PiS Rząd RP Magdalena Złotnicka

"Twarda postawa negocjacyjna Polski". Europoseł PiS o sukcesie na szczycie UE

- Porozumienie zawarte na szczycie UE zakłada utworzenie funduszu odbudowy na kwotę 750 mld euro. Do Polski trafiają ogromne środki. To nasza twarda postawa negocjacyjna, ale też umiejętność zawierania koalicji pozwoliła wypracować taki kompromis - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jadwiga Wiśniewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Bruksela Rada Europejska Mateusz Morawiecki fundusze europejskie Rząd RP

Dr Bonikowska: to wielkie zwycięstwo Unii Europejskiej jako projektu

- To porozumienie wiąże na wiele lat wszystkie 27 państw. Mają one nie tylko wspólny budżet ogólny na najbliższe 7 lat. Mają również fundusz odbudowy. Na wiele lat są też zaciągane wspólne pożyczki. To wielkie zwycięstwo Unii jako projektu - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Bruksela Rada Europejska Mateusz Morawiecki fundusze europejskie Rząd RP

"Tak dużych pieniędzy Polska nigdy nie dostała". Michał Wójcik o porozumieniu ws. unijnych funduszy

- To bardzo cieszy i jest to duży sukces Polski, że 160 mld euro popłynie do nas w ciągu kilku najbliższych lat - tak o porozumieniu w sprawie podziału unijnych pieniędzy mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister sprawiedliwości, Michał Wójcik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne Bruksela Rada Europejska Mateusz Morawiecki fundusze europejskie Rząd RP zjednoczona prawica

Marek Suski: Platforma Obywatelska nie umie przegrać z honorem

- Jak ktoś nie umie z honorem przegrać, to próbuje spowodować, żeby wynik wyborów nie został uznany. A jak zostanie uznany, to protestujący będą krzyczeć, że to oszustwo, że Andrzej Duda nieuczciwie wygrał - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceszef klubu parlamentarnego PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Marek Suski Adrian Klarenbach POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Andrzej Duda Platforma Obywatelska Rząd RP