X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rząd RP

J. Kopcińska: nasz rząd naprawił błędy PO i PSL ws. oświaty

- Gdyby PO i PSL w czasie swoich rządów sukcesywnie podwyższały wynagrodzenia nauczycieli - tak jak od trzech lat robi to PiS - to sytuacja nauczycieli byłaby znacznie lepsza - oceniła rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Nasz rząd naprawił błędy PO i PSL, m.in. wygaszając gimnazja - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Polskie Stronnictwo Ludowe strajk nauczycieli Rząd RP Joanna Kopcińska

Czy w najbliższym czasie dojdzie do rekonstrukcji rządu?

– Jedną z kandydatek może być minister Elżbieta Rafalska. Jest bowiem barierą w "rozebraniu" OFE – ocenił Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej". – Jeżeli premier nie będzie mógł porozumieć się z minister Teresą Czerwińską w sprawie realizacji "piątki Kaczyńskiego", to szefowa resortu finansów również może być w gronie kandydatów – powiedział Jarosław Wydra z Radia Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rząd RP polityka rekonstrukcja rządu Sejm

Strajk nauczycieli coraz bardziej realny. Komentarze

- Wizja strajku jest coraz bardziej realna. Te negocjacje trudno nazwać negocjacjami. Najpierw jedna strona mówi coś z wyłączeniem drugiej, a druga strona jest reprezentowana przez dziennikarzy. Potem z kolei druga strona wypowiada się gniewnie pod nieobecność pierwszej – skomentował w Polskim Radiu 24 prof. Krzysztof Konarzewski (Wszechnica Świętokrzyska). Do planowanego strajku nauczycieli odniósł się także dziennikarz "Gościa Niedzielnego" Jakub Jałowiczor.
Zobacz więcej na temat:  Związek Nauczycielstwa Polskiego Rząd RP Beata Szydło

Publicysta: sympatia do ZNP zmalała, jest po stronie rządu

- Zaryzykowałbym stwierdzenie, że dojdzie do porozumienia pomiędzy stroną rządową a związkowcami. Niekoniecznie dzisiaj, ale może zostanie ono wypracowane po dwóch czy trzech dniach strajku – powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha (tygodnik "Do Rzeczy"). O proteście nauczycieli dyskutowali także: Agaton Koziński ("Polska The Times") i Piotr Grzybowski (Radio Warszawa).
Zobacz więcej na temat:  Związek Nauczycielstwa Polskiego POLSKA Rząd RP Beata Szydło

Marek Król: rządowi potrzebna jest stabilizacja, nie zmiany

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że "w najbliższych dniach zapewne dojdzie do rozstrzygnięcia, czy jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego będą zmiany w rządzie". Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 Marka Króla z tygodnika "Sieci" rządowi teraz jest potrzebna raczej stablizacja niż zmiany personalne.
Zobacz więcej na temat:  wybory do Parlamentu Europejskiego Rząd RP Mateusz Morawiecki