Polskie Radio
Section05
finanse osobiste

Wpływ smartfonów na wyniki uczniów. Badanie zaskoczyło

Korzystanie ze smartfonów i innych urządzeń elektronicznych w szkołach może mieć pozytywny wpływ na wyniki edukacji. Według nowego raportu OECD, uczniowie, którzy w czasie spędzanym w szkole używają elektroniki do nauki nawet do pięciu godzin dziennie, osiągnęli znacząco wyższe wyniki edukacyjne w teście PISA z matematyki w porównaniu z uczniami, którzy w ogóle nie używają urządzeń elektronicznych w szkole.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste telefony komórkowe szkoła ŚWIAT

Zmiany w zasiłku pogrzebowym. Kwota znacząco wzrośnie

Kwota zasiłku pogrzebowego ma wzrosnąć z 4 tys. zł do 7 tys. zł. To pierwsza podwyżka od 2011 roku - pisze ekspert Oskar Sobolewski w analizie dla Money.pl. W piątek na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Został skierowany do konsultacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste pogrzeb zasiłek

Prawo. Finanse małżeńskie - dlaczego warto o nich rozmawiać?

Miłość, motyle w brzuchu i wspólna przyszłość. To stan dobrze znany wielu małżeństwom na początku drogi. Mnóstwo par pomija jednak ważny temat, jakim są wspólne finanse. - W Polsce przyjęło się, że rozmowa o pieniądzach, zwłaszcza w sytuacji, kiedy mówimy o perspektywie przeżycia razem całego życia, jest co najmniej niestosowna i nietaktowna - mówi Małgorzata Rejmer, dr nauk prawnych z Kancelarii Lex. - Tymczasem to tak naprawdę podejście profilaktyczne, a takie rozmowy są ważne. Czyli usiądźmy i porozmawiajmy.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Weronika Puszkar małżeństwo finanse biznes prawo finanse osobiste