Polskie Radio
Section05
Witold Gadowski

Koniec "mafii vatowskich" w Polsce?

Skąd w budżecie państwa znalazło się tyle miliardów złotych, których przez ostatnie 8 lat nie było? Ministerstwo Finansów szacuje, że zanim zaczęto uszczelniać system podatkowy tak zwana luka VAT, czyli równica między planowanymi a faktycznymi wpływami z tego podatku wynosiła około 43 miliardów złotych. To dane z 2013 roku. Według nich skala wyłudzeń VAT może sięgać ponad 15 miliardów złotych. 
Zobacz więcej na temat:  Witold Gadowski vat GOSPODARKA Piotr Nisztor Witold Modzelewski

Amber Gold: pieniądze wyjaśnią, dlaczego łamano procedury

- W sprawie Amber Gold należy iść drogą pieniędzy i odpowiedzieć sobie na pytanie gdzie są pieniądze z Amber Gold. Jeśli prześledzimy sprawy finansowe - a pieniądze nie kłamią - to rozwiążemy aferę Amber Gold i dojdziemy do ludzi, którzy się naprawdę wzbogacili – powiedział w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Telewizji Polskiej Witold Gadowski. Odniósł się w ten sposób do przesłuchania Michała Tuska przed sejmową komisją śledczą.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold Agencja Wywiadu służby specjalne Sejm komisja śledcza Witold Gadowski Donald Tusk

Witold Gadowski: ujawnię służbom swoje źródła informacji

– Polskie władze pospieszyły się po podaniu przeze mnie bardzo lakonicznych sugestii. Uruchomiła się cała kampania hejtu i odsądzania mnie od czci i wiary. Ja już takie kampanie przeżywałem inicjowane przez służby. Sądzę, że Agencja Wywiadu i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pospieszyły się, bo przekażę im dane swojego informatora. Źródło się na to zgodziło – zapowiedział w Polskim Radiu 24 Witold Gadowski.
Zobacz więcej na temat:  terroryzm Państwo Islamskie Witold Gadowski POLSKA