Droga jest moim celem. Podróże po Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 11:20
Tym razem wyruszymy w Polskę, a naszymi przewodniczkami będą Patrycja Wites-Gocel, autorka bloga "Droga jest moim celem" i Kinga Wiśniewska z Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.
Wrocław nocą.
Wrocław nocą.Foto: Shutterstock

Patrycja Wites-Gocel  w każdy weekend wyrusza w nieznane, żeby potem na blogu opowiedzieć historię jakiegoś miejsca. Na wycieczki wybiera się zarówno po najbliższej okolicy, czyli województwie dolnośląskim albo wyrusza w  Polskę. Ostatnio odwiedziła zamek książęcy w Oleśnicy - jeden z najlepiej zachowanych zabytków na Dolnym Śląsku, a jednak stosunkowo mało znany oraz Błatnię w Beskidzie Śląskim, którą zdobyła po raz pierwszy. - Jej śnieżna odsłona zachwyciła mnie malowniczością - wspomina. - Z wierzchołka rozpościera się widok na cztery strony świata. W dole dostrzec można między innymi zaporę w Wapienicy, po drugiej stronie rozpościera się pasmo Skrzycznego z Malinowską Skałą. Autorka bloga "Droga jest celem" będzie naszym gościem po godz. 15.00.

Po 16.00 - razem z Kingą Wiśniewską z Zachodniomazurskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej - wybierzemy się na Mazury. Mazury Zachodnie to najbardziej na zachód wysunięta część Mazur, od reszty Mazur oddzielona Warmią. Jeśli byliście w Ostródzie, Iławie, Grunwaldzie, płynęliście Kanałem Elbląskim albo po jeziorach Pojezierza Iławskiego, to właśnie byliście na Mazurach Zachodnich. To idealne miejsce na weekendowy wypad albo krótkie wakacje. To również miejsce, w którym dobrze poczują się amatorzy wypoczynku nad wodą, przy lokalnych specjałach. Do 25 lutego na Polach Grunwaldu można uczestniczyć w „Feriach z Historią”. Warto też zobaczyć Wzgórze Dylewskie  -  część Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich, który obejmuje kilka rezerwatów przyrody, takich jak Dylewska Góra, Góra Bukowa, Jezioro Rumian czy Jezioro Francuskie.

***

Na audycję z cyklu "Czwórka do kwadratu" w niedzielę (04.01) o godz.15.00 zaprasza Marta Hoppe.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka podróże hobby
Czytaj także

Przewodnik po Sudetach. "Tu znajdziesz wszystkie góry świata"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2024 12:40
- Tatry, Karpaty a może Bieszczady? Ferie zimowe to czas, w którym można odkryć piękno polskich gór. Przewodnik terenowy i autor bloga "Wyszedł z domu" Piotr Jochymek zachęca, by odwiedzić Sudety. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Z Parku do Parku". Jak Michał Słodowy z Kamp! odkrył polskie parki narodowe?

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2024 15:10
Mówi, że jest koneserem chronionej natury. Ale też świetnie radzi sobie na scenie. To właśnie w trasie koncertowej ze swoim zespołem Kamp! odkrył piękno parków narodowych. Dziś Michał Słodowy prowadzi profil "Z Parku do Parku" i wydał właśnie przewodnik. 
rozwiń zwiń