"Kobiety na TIR-y?". Coraz więcej pań w branży transportowej

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 09:00
W audycji m.in. przyjrzymy się branży transportowej. Okazuje się, że zawód do niedawna kojarzony głównie z mężczyznami, cieszy się coraz większym zainteresowaniem kobiet.
W audycji Czwórka do kwadratu  m.in. porozmawiamy o kobietach, które prowadzą TIRy
W audycji Czwórka do kwadratu m.in. porozmawiamy o kobietach, które prowadzą TIRyFoto: shutterstock/DuxX.

Według raportu przygotowanego przez firmę Geis PL, kobiety stanowią obecnie 20 procent wszystkich pracowników w sektorze transportowym w Polsce. Skąd wzięły się w branży postrzeganej do niedawna jako ta "męska"? Co je do tego motywuje? Przed jakimi wyzwaniami stają? Jakie zawody związane z transportem/logistyką/spedycją wykonują? Jak odbierane są kobiety kierujące ciężarówkami?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niedzielne popołudnie, a gośćmi audycji będą Anna Lenart, członek zarządu w MaWo Group, firmie obsługującej firmy transportowe, oraz Anna Dąbrowska, wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Klubu Polskiego Trakera. Pani Anna jest zawodowym kierowcą od 2006 roku, na co dzień prowadzi własną działalność gospodarczą, jeżdżąc jednocześnie w ruchu krajowym. 

Wcześniej w audycji pojawią się świąteczne klimaty. Gęsty aromatyczny żurek, biała kiełbasa, jajka faszerowane, sałatka jarzynowa, ćwikła z chrzanem, pieczone mięsa czy lukrowane baby wielkanocne i mazurki - to dania bez których nie wyobrażamy sobie stołu wielkanocnego. 

W Czwórce sprawdzimy, jak na tradycyjne wielkanocne dania polskie zapatruje się Włoch, w którego rodzinnych stronach na obiad w ten świąteczny dzień serwuje się najczęściej jagnięcinę przyrządzona na różne sposoby. Dowiemy się także, jak polską tradycję kulinarną ocenia chef Andrea Camastra z restauracji Nuta, jedynej z gwiazdką Michelin w Warszawie i dlaczego uważa żurek za najlepszą zupę świata

Godzinę między 17.00 a 18.00 wypełnią materiały premierowe i powtórkowe, a także najlepsza dawka Czwórkowej muzyki.


***

Na audycję z cyklu "Czwórka do kwadratu" w niedzielę (24.03) o godzinie 15.00 zaprasza Mateusz Kulik.

aw

Czytaj także

Fiskars to miasto sztuki, nie tylko noży i nożyczek

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 13:38
Finlandię kojarzymy głównie z Helsinkami, Laponią i Muminkami. Warto zagłębić się mocniej w ten kraj i poznać jego tajemnice. Wyjątkowym miejscem jest Fiskars, niezwykle malownicze miasteczko znane z nożyczek, które dziś wyrasta na fińską stolicę sztuki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trendy podróżnicze na rok 2024. Malediwy i auta 4x4 - przyciągają turystów

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2024 20:36
Wyprawa na Malediwy i podróże autami 4x4 wymieniane są w zestawieniach trendów podróżniczych na rok 2024. Kasia i Kuba, autorzy bloga Dobra Podróż, starają się wyprzedzać trendy i uczyć odpowiedzialnych podróży. 
rozwiń zwiń