City break - 30 pomysłów na tani weekend w Europie

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2024 11:50
City break to krótki i tani weekendowy wypad najczęściej do jednego z europejskich miast. Takie wyjazdy, dzięki tanim liniom lotniczym, stały się popularną formą spędzania wolnego czasu. - To hobby, które uzależnia i rozbudza potrzebę poznawania świata - mówi podróżniczka i blogerka Anna Konecka.
Jeśli interesuje nas wyjazd budżetowy to przygotowania do takiej podróży powinniśmy rozpocząć od szukania tanich biletów lotniczych, a nie od obierania konkretnego kierunku.
Jeśli interesuje nas wyjazd budżetowy to przygotowania do takiej podróży powinniśmy rozpocząć od szukania tanich biletów lotniczych, a nie od obierania konkretnego kierunku. Foto: Shutterstock.com
  • Skończyła się era "latania za złotówkę", ale nadal możemy znaleźć bilety do europejskich stolic w atrakcyjnej cenie.
  • To sprawia, że przybywa chętnych na wyjazdy w formule city break.
  • W tym gronie jest Anna Konecka - podróżniczka i blogerka.
  • W audycji opowiada o swojej książce "Europa city break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń". 

City break - dlaczego warto?

W swojej książce "Europa city break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń" Anna Konecka podpowiada, dokąd się wybrać na weekendowy wypad i jak go zorganizować, aby przeżyć moc atrakcji i nie zbankrutować.

- Wybrałam city breaki, bo zamiast jednego dwutygodniowego urlopu, wolę wyjeżdżać kilka razy w roku. Podoba mi się ta różnorodność i to, że za każdym razem poznaję coś nowego - opowiada podróżniczka.   

Od czego zacząć przygotowania?

Jeśli interesuje nas wyjazd budżetowy to przygotowania do takiej podróży powinniśmy rozpocząć od szukania tanich biletów lotniczych, a nie od obierania konkretnego kierunku - mówi autorka książki. - Warto też być elastycznym czasowo, ponieważ czasami jeden dzień potrafi znacząco zmienić cenę biletu.

Co prawda skończyła się era "latania za złotówkę", ale nadal można znaleźć połączenia w bardzo rozsądnej cenie i na przykład za 60 zł. polecieć do Wiednia czy Budapesztu. - Warto przy tym korzystać z wyszukiwarek internetowych. Ja wybieram lotnisko, z którego będę lecieć i szukam destynacji - od najtańszej do najdroższej. Tak jest chyba najprościej znaleźć coś dla siebie - dodaje.

Europa City Break - leć na weekend! | Wydawnictwo Bezdroża

Na wyspie wypożycz samochód

Podróżniczka właśnie wróciła z Cypru. - Wyjechaliśmy w czwartek po południu i wróciliśmy do domu w niedzielę w nocy. Wydaje się, że to dość krótki czas na zwiedzanie i odpoczynek, ale przy dobrym planie jest to do zrobienia - przyznaje gościni audycji. - Wypożyczyliśmy samochód, który na wyspach bardzo przydaje się, bo na komunikacji miejskiej nie zawsze można polegać. Decydując się na takie rozwiązanie koniecznie trzeba pamiętać o ubezpieczeniu. My bierzemy zawsze największy możliwy pakiet, żeby w razie wypadku nie czekały nas przykre niespodzianki. 

Posłuchaj
19:56 CZWÓRKA Czwórka do kwadratu - city break 30.03.2024.mp3 Anna Konecka podpowiada, dokąd wybrać się na city break w Europie (Czwórka do kwadraty/Czwórka)

Noclegi - jak nie dać się oszukać?

Jest wiele popularnych portali, które oferują noclegi - zarówno w hotelach, apartamentach, ale też u prywatnych właścicieli. - Stawiam na sprawdzone platformy, które weryfikują oferty i dają mi jako osobie wynajmującej pewne prawa. Ale sama też sprawdzam w sieci opinie o danym obiekcie i zachęcam, żeby po takim pobycie dzielić się wrażeniami z internautami. To jest niezwykle pomocne - podkreśla rozmówczyni Piotra Firana. 

Most Karola w Pradze Most Karola w Pradze

Praga - miasto "na wiele razy"

Anna Konecka przyznaje, że za każdym razem stara się odwiedzać nowe miejsce, ale jest jedno miasto, do którego wraca i to co roku. - To Praga. Może nie jest to typowo wypoczynkowe miasto, ale jeździmy tam ze względu na liczbę fajnych wydarzeń kulturalnych i na odległość od Polski - mówi podróżniczka. - Wracamy też do Włoch z tęsknoty za pysznym jedzeniem. 

Zobacz też:

***

Tytuł audycji: Czwórka do kwadratu

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Anna Konecka (autorka książki "Europa city break. 30 pomysłów na weekend pełen wrażeń”)

Data emisji: 30.03.2024

Godzina emisji: 15.15

Czytaj także

Kamperem przez świat. "Swoboda i niezależność"

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 19:20
Roadtrip po Polsce czy Europie wymaga fantazji, ale jeśli już go zorganizujemy - może być przygodą życia. - Po wyjechaniu kamperem z bramę własnego domu już zaczynamy odpoczywać - mówił Krzysztof Michalski, miłośnik tej formy spędzania wakacji. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szlaki Polski. Zwiedzaj kraj na piechotę

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 17:20
Przygodę z wędrowaniem warto zacząć od tzw. mikrowypraw, czyli wycieczek niedaleko miejsca zamieszkania. A jest w czym wybierać, bo w Polsce mamy 80 tys. km szlaków pieszych.
rozwiń zwiń