Akcja Inspiracja - jak aktywować młodzież?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 23:05
Ogólnopolska Akcja Inspiracja to seria pięciu spotkań, które mają na celu aktywizację młodzieży w lokalnych społecznościach. Więcej o inicjatywie powiemy w Czwórce w piątkowe popołudnie. 
W audycji powiemy o projekcie Akcja Inspiracja skierowanym do młodych ludzi
W audycji powiemy o projekcie Akcja Inspiracja skierowanym do młodych ludziFoto: shutterstock/BearFotos

W najbliższym wydaniu audycji opowiemy o ogólnopolskiej inicjatywie Akcja Inspiracja. To seria pięciu spotkań, które mają na celu aktywizację młodzieży w lokalnych społecznościach. Jesienne spotkania pod szyldem Akcji Inspiracji będą odbywać się pod koniec września oraz na początku października w pięciu polskich miastach - Lublinie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie i Zabrzu.

Udział w nich wezmą setki licealistów oraz studentów lokalnych szkół wyższych. Celem programu jest zainspirowanie młodych ludzi do aktywnej działalności społecznej i podążania drogami zbieżnymi z ich pasjami i marzeniami

Organizatorem wydarzenia jest Our Future Foundation - jedna z największych fundacji edukacyjnych w Polsce, która za cel stawia sobie wsparcie młodych ludzi w ich rozwoju naukowym i walkę z nierównościami w dostępie do edukacji. 

Wcześniej w audycji, gościem Marty Hoppe będzie Zofia Karaszewska, która od 13 lat praktykuje Ashtangę Jogę. W Czwórce Zofia opowie jak joga może poprawić samopoczucie, szczególnie u osób, które są przytłoczone nauką, przepracowane i zestresowane. Sprawdzimy, czym jest well-being i dlaczego warto dbać o swoje ciało. 


Zobacz także:

W Czwórce także wraz z Szymonem Majchrzakiem sprawdzimy, jak przyswojone języki wpływają na naukę kolejnych?  Badania na ten temat prowadzą naukowcy z Poznania. Choć intuicyjnie wiemy, że poznanie obcej mowy pomaga w zrozumieniu kolejnej, to naukowcy nie do końca rozumieli w jaki sposób działa ten skomplikowany, neurologiczny mechanizm. Odpowiedzi na pytania związane z tym wątkiem dostarcza praca naukowca UAM.

W Czwórce nie zabraknie także naukowego ekspresu oraz ciekawostki Czwórki. 


***

Na audycję "Czwórka do piątej" zapraszamy w piątek (22.09) po godz. 14.00. Program poprowadzi Marta Hoppe.

aw


Zobacz więcej na temat: Czwórka młodzież joga
Czytaj także

Zetki na rynku pracy. Wyścigowi szczurów mówią "nie"!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2023 19:50
Chcą mieć czas dla siebie i chcą realizować swoje pasje. Zetki, które wkraczają właśnie na rynek pracy, zmieniają jego reguły. Czego możemy się od nich nauczyć?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauka szybkiego liczenia. Poznaj tajniki japońskiej arytmetyki mentalnej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2023 20:14
- Jestem sorobanistką, czyli uczę ludzi szybko liczyć - mówi Aneta Grzanka, pedagog i certyfikowany trener matematyki mentalnej. Kompetencje matematyczne są przydatne w wielu dziedzinach życia. A najważniejsze jest to, że mają je nawet te osoby, które w szkole nie radziły sobie z dodawaniem i dzieleniem.
rozwiń zwiń