Relacje intymne w świecie roślin. Bez owadów to się nie uda

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2024 12:33
W środowe, walentynkowe popołudnie zapraszamy na spotkanie z profesorem Marcinem Zychem, ekologiem roślin i badaczem ich interakcji ze zwierzętami. Opowiemy o seksie w świecie roślin. Nasze studio odwiedzi również Natalia Sisik, doskonale znana z mediów społecznościowych. 
Żeby uprawiać seks rośliny potrzebują motyli, muchówek, pszczół, ciem, chrząszczy, kolibrów.
Żeby "uprawiać seks" rośliny potrzebują motyli, muchówek, pszczół, ciem, chrząszczy, kolibrów. Foto: shutterstcock/LedyX

Tradycyjnie audycję "Czwórka do piątej" rozpoczniemy o 14. Tuż po tej godzinie nasze studio odwiedzi Natalia Sisik, która dwa lata temu, wraz ze swoim chłopakiem Jarkiem założyła konto na TikToku i rozpoczęła przygodę, która kompletnie odmieniła ich życie. Zanim do tego doszło wspólnie zwiedzali Polskę, nagrywali covery swoich ulubionych artystów we wszystkich ważnych i ciekawych dla nich miejscach. Obecnie na TikToku publikuje różnorodny content: wywiady, śpiewanie, newsy, komedie, DIY, gotowanie, treści związane z modą i urodą oraz unboxingi. Zanurzymy się w świat Natalii i mediów społecznościowych, sprawdzimy jaki ma kontakt ze swoimi odbiorcami. 

Przypomnimy też, że 14 lutego to walentynki. Weronika Puszkar z Czwórkowym mikrofonem sprawdzi czy jest to kolejne kosztowne święto w naszym kalendarzu. 

Zobacz także: 

O 15.00 naszym gościem będzie prof. Marcin Zych, ekolog roślin i badacz ich interakcji ze zwierzętami z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. W dniu miłości będziemy przyglądać się intymnym relacjom w świecie roślin - one pachną, wabią, grają kolorem, czasem oszukują. Żeby "uprawiać seks" rośliny potrzebują motyli, muchówek, pszczół, ciem, chrząszczy, kolibrów. To zwierzęta dostarczają pyłek z pręcików na odpowiednie słupki. Bez nich rozmnażanie roślin byłoby niemożliwe. 

W audycji zapraszamy również na ekspres naukowy i naukową ciekawostkę. 

***

Na audycję "Czwórka do piątej" - w środę (14.02), o godz. 14.00 - zaprasza Marta Hoppe.

pj/mo

Czytaj także

Rośliny mięsożerne. Wszystko po to, żeby przetrwać

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 14:35
W okresie kwarantanny wiele osób zajęło się roślinami i domowym ogrodnictwem. Pewnie jednak niewiele osób przygarnęłoby roślinę mięsożerną. Skąd właściwie wziął się taki sposób odżywiania wśród roślin? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Projektowanie zieleni w miastach. Gdzie można się tego nauczyć?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2023 16:30
Kierunek ogrodnictwo miejskie i arborystyka to doskonała propozycja, dla tych, którym bliski jest świat roślin. - Zapraszamy wszystkich, także absolwentów liceów ogólnokształcących. To studia dla mieszczuchów, uszyte na miarę miasta - podkreśla dr hab. Ewa Zaraś, prodziekan Wydziału Ogrodnictwa. 
rozwiń zwiń