Negatyw bliżej gwiazd

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 14:18
Po czterech latach śląski Negatyw triumfalnie powraca z nową płytą.
Audio

25 października ukaże się najnowsza płyta formacji Negatyw, „Wirus” . – Ta płyta jest szczególna, bo za jej sprawą wracamy na rynek muzyczny. Choć  zespół działał, dawał koncerty, jeśli chodzi o wydawnictwo, od czterech lat nic się nie działo – przyznaje Mietall Waluś, gitarzysta zespołu.– Album dedykowany jest wszystkim, którzy pamiętają Negatyw i chcą kupić najnowszą płytę – zaznacza gość plenerowego studia Czwórki.

Zespół przygotował dziesięć premierowych, pod każdym względem rockandrollowych utworów. Nabywcy albumu otrzymają suplement w postaci płyty DVD z relacją z koncertu w Planetarium Śląskim. W dołączonej do albumu książeczce znajdą ponadto zestaw sześćdziesięciu zdjęć. – Jest to naprawdę ładnie wydana płyta – zachwala gitarzysta Negatywu.

Skąd pomysł występu w planetarium? Chcieliśmy zagrać w niecodziennej scenerii  – podkreśla Mietall Waluś. Dlatego właśnie, jak kiedyś Pink Floyd w Pompejach, tak teraz Negatyw w Planetarium Śląskim dał niezwykły koncert, dla którego tłem stała się kopuła, na której wyświetlane są projekcje astronomiczne.

Muzyk zapewnia, że nowa płyta zaskoczy fanów. – Zagramy rockandrollowo, lecz jednocześnie mrocznie i mocno, tak, jak do tej pory nigdy nie graliśmy. Nasza muzyka jest mocniejsza nie tylko w warstwie brzmieniowej, ale i tekstowej. Do tego dążymy. Negatyw chce być właśnie takim zespołem – przekonuje gość „Stacji Kultura”.

– Moją inspiracją jest to, co mnie denerwuje, sytuacje życiowe, które dotykają mnie w sposób szczególny. Teksty dotyczą tego, co dzieje się w mediach, tego, że jesteśmy zalewani tandetą, dominuje komercja, a muzycy są zmuszani do kompromisów – deklaruje muzyk. Artysta potwierdza, że można stworzyć wspaniałą płytę nie słuchając wcale muzyki. – Tym, co prawdziwie inspiruje, są emocje, ludzie, których obserwujemy na co dzień – zapewnia.

– Najbardziej lubię przebywać na Śląsku, tu czuję się bezpiecznie. Żyjemy tu wolniej niż w Warszawie, nie ma takiego pośpiechu, pędu za karierą – przekonuje artysta.

 

Am

Czytaj także

Negatyw "Ty i ja"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 14:05
Nowość na playliście Czwórki promuje nową płytę Negatywu, zatytułowaną "Virus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magnetic Man – "Perfect Stranger"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 11:41
Kawałek jest owocem współpracy tercetu Magnetic Man z Katy B.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2010 17:16
W ramach akcji Czwórka w wielkim mieście 8 i 9 października nadajemy ze stolicy Górnego Śląska!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Startuje Jam The Club

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 10:53
Już w październiku rusza nowy cykl imprez i koncertów na klubowej mapie Polski - JAM THE CLUB. Imprezy poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śląsk ma patent na promocję

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 16:57
– Staramy się wykorzystywać wszelkie nowoczesne narzędzia promocji regionu – zapewnia Witold Czyż z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jo ci przaja

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2010 17:59
Jak wyznać miłość po śląsku? Z pomocą przyjdzie „Antologia. Najpiękniejsze śląskie słowa”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej Brodki w Brodce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2010 14:32
Płyta "Granda" jest moja od początku do końca, ale nie powstałaby bez poprzednich – mówi artystka.
rozwiń zwiń