Piękne włosy nie tylko po wizycie w salonie. Jak zadbać o nie w domu?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 22:32
Domowa kwarantanna to czas na czytanie książek, oglądanie seriali, gotowanie, porządki a także dbanie o siebie. Dziś zajmiemy się włosami i podpowiemy jak o nie zadbać domowymi sposobami. 
Audio
  • Włosy na kwarantannie. Jak o nie zadbać? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/artursfoto

Włosy na kwarantannie żyją swoim życiem. Rzadziej je myjemy, pusczamy luźno, lub związujemy w kok. A przecież wolny czas możemy z powodzeniem wykorzystać na domowe rytuały. Głowę powinniśmy myć tak często, jak jest to konieczne. Jeśli wymagają codziennego mycia, myjmy je codziennie. - To mit, że włosy przestaną nam się przetłuszczać, jeśli je "przetrzymamy". Kondycja włosów zależy od naszej gospodarki lipidowej i stylu życia. W okresie epidemii powinniśmy je myć także po powrocie z zakupów czy pracy - mówiła trycholog Anna Majkoić.

Co jeśli na półce znajdujemy produkt do włosów suchych, a my zmagamy się z suchą skórą głowy? Jak dobrać szampon, by odpowiadał naszym potrzebom? - Zasada jest taka, że szampon dobierajmy do potrzeb skóry głowy. Do łodygi dobieramy maski i odżywki. Pamętajmy, żeby zawsze oczyszczać włosy po stylizacji lakierem - zalecała lekarz.

A co z suchym szamponem? - To kosmetyk, który powinniśmy stosować tylko od czasu do czasu, nigdy zamiast normalnego szmaponu. Jeśli nadużyjemy tego kosmetyku, może pojawić się u nas tzw. łupież kosmetyczny - ostrzegała. 

O nasze włosy zadbam nie tylko z pomocą drogeryjnych i aptecznych specyfików. Znajdziemy je także w naszej kuchni. Przesuszone zmianami temperatur potrzebują po zimie specjalnego traktowania. Sucha łodyga włosów potrzebuje nawilżenia. Najłatwiejszy sposób na ich pielęgnację to zastrzyk energetyczny z połowy szklanki wody i soku z połówki cytryny nakładając taką maskę na łodygę włosów. Zostawmy taką maskę pod przykryciem na 15 minut, powtarzajmy ten zabieg co dwa tygodnie. Efekt gwarantowany.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Anna Majkoić (trycholog)

Data emisji: 8.04.2020

Godzina emisji: 14.07

ac


Czytaj także

Mężczyzna u lekarza. W czym doradzi mu bariatra?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 15:40
Kiedy psuje się auto, pierwsi jadą do mechanika, ale kiedy ich zdrowie szwankuje to kontrolę odkładają na później.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stres, geny, kiepski fryzjer. Co sprawia, że łysiejemy?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 16:40
Zła pielęgnacja, niewłaściwa dieta. Leki, geny, stres, a nawet intensywne treningi - to wszystko ma wpływ na kondycję naszych włosów. - Przyczyn utraty włosów jest tyle, ilu pacjentów. Dlatego trycholog działa trochę jak detektyw - mówi Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie jak z obrazka. Społecznościówki i samoakceptacja

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:00
W czasach narodowej kwarantanny blogerzy, influencerzy mają ręce pełne roboty, a my chętnie konsumujemy ich treści. - To, co oglądamy ma na nas ogromny wpły. Widząc "idealne życia" zaczynamy wierzyć, że one istnieją naprawdę - mówi dietetyk Barbara Dąbrowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prima aprilis. Jak nie dać sobie rady?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 22:06
Przypalony obiad, kiepska stylówka i fatalna fotka - to da się zrobić. W prima aprilis wrzucamy na luz. Wszak na pewno nie jeden z Was ma dwie lewe ręce, jest antytalentem i przypala nawet wodę na herbatę.
rozwiń zwiń