Gooral i Tęskno - koncerty, warsztaty na Slot Art Festival 2020

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 10:11
Tegoroczna odsłona Slot Art Festiwal odbędzie się w nieco zmienionej formie, ale gwiazd nie zabraknie, koncerty zapowiadają m.in. Tęskno i Góral.
Slot Art Festival 2017
Slot Art Festival 2017Foto: mat. pras./Ola Zawada

Gooral Czworka 1200.jpg
Gooral w Czwórce - folkowy trans na żywo

- Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy być ze sobą w tej wyjątkowej sytuacji, online, bądź w mniejszych grupach, lokalnie. Slot to nie tylko festiwal muzyczny, więc chcieliśmy robić to, co jest teraz możliwe - mówił Marcin Młynek, organizator. - Będą warsztaty, w których uczestnicy spotkają się z samym, prowadzącym, ale postaramy się także zorganizować imprezy na skalę lokalną.

Posłuchaj
05:29 2020_07_06_07_33_32_CZWÓRKA_Pierwsze słyszę.mp3 O Slot Art Festival opowiada organizator Marcin Młynek (Pierwsze słyszę/Czwórka)

joanna longić 1200.jpg
Tęskno. Życie w emocjonalnym negliżu

Slot Art Festival pierwotnie wystartować miał w Lubiążu 9 lipca, w czwartek rano, a pierwsze koncerty odbyć się miały tego samego dnia wieczorem. Zabawa miała potrwać cztery dni aż do soboty, 13 lipca. W praktyce terminy zostały zmienione, w niektórych wydarzeniach będzie można wziąć udział osobiście, w innych - wyłącznie przez internet. -Praktycznie codziennie będzie można doświadczyć choć trochę festiwalowego klimatu. Już 6 lipca wieczorem odbędą się warsztaty z tworzenia napisów dla niesłyszących, 7 lipca - warsztaty o wypaleniu zawodowym, a wieczorem - koncert Tęskno. W środę mamy warsztaty z tworzenia wydarzeń dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami, a wieczorem - wykład o relacjach. W czwartek m.in. warsztaty typu DIY, a w piątek - spotkanie muzyczne. W sobotę o godz. 20 zagra Gooral - wymieniał organizator wydarzenia w rozmowie z Czwórką.

Czytaj także:

Gooral, czyli Mateusz Górny znany jest z energetycznej twórczości, tym razem wykona jednak spokojniejszego seta, w klimatach ambientowych. - To nie byłby dobry moment, by grać energetycznie. Sytuacja jest nadal trudna, a my nie uciekamy od tego. Chcemy zaprezentować przestrzenie klasztorne w Lubiążu we właściwy sposób - mówił Marcin Młynek. Jak podkreślał, w podobnych, chilloutowych klimatach odbędzie się także koncert Tęskno.

Slot Art Festival 2017/fot. mat. pras./Ola Zawada Slot Art Festival 2017/fot. mat. pras./Ola Zawada

Oba muzyczne wydarzenia będzie można zobaczyć nie tylko w mediach społecznościowych Slot Art Festival, ale także Czwórki.

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 06.07.2020

Godzina emisji: 7.17

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie możesz iść do kina? Wystarczy podejść do okna

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 10:16
Na pomysł, by w czasach izolacji wspólnie móc oglądać filmy niczym w kinie, nie wychodząc przy tym z domu, wpadli mieszkańcy Berlina, i zorganizowali sąsiedzkie pokazy filmowe na fasadach budynków. W Polsce akcja dopiero zaczyna się rozwijać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrozum, o czym mówią serialowi mafiozi. Slang rodziny Soprano

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 09:57
"Rodzina Soprano" ma dziś grono zagorzałych fanów. I choć serial ma już 13 lat, to wciąż nie wszyscy rozumieją, o czym rozmawiają jej bohaterowie. Producenci opowieści spieszą więc na pomoc - powstał serialowy słownik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co szóste muzeum świata pozostanie zamknięte - na zawsze

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 10:12
Pandemia koronawirusa wdarła się w każdą dziedzinę naszego życia, dotknęła wszystkich branż, nie ominęła też rynku sztuki. UNESCO szacuje, że z 95 tys. muzeów na całym świecie aż 90 procent musiało zawiesić działalność. Nie wszystkie otworzą się ponownie.
rozwiń zwiń