X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawdziwa sztuka na bazarze

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2012 15:41
W Poznaniu przez dwa dni trwać będzie akcja "Kioski kultury", która jest częścią festiwalu "No women no art". Na jednym ze stoisk z papierowych warzyw i owoców można będzie stworzyć pocztówkę ze swoim portretem, a potem… wysłać ją do rodziny i znajomych.
Audio

Pola Dwurnik to malarka i ilustratorka, która niebawem zamieni się w… kioskarkę. – "Kioski Kultury" to hasłowa nazwa – mówi Dwurnik. – Będą to trzy miejsca, w których będzie można spotkać się z artystą w przestrzeni publicznej, czyli poza galerią, poza muzeum, poza jakąkolwiek instytucją.

Chodzi o to, by kioski były jak najbardziej "oderwane" od codziennej, "napuszonej", artystycznej rzeczywistości. – Myślę, że dla większości osób, które się tam znajdą, ludzi, którzy przyszli coś kupić, będzie to duże zaskoczenie – mówi Dwurnik.

Artystka przygotowuje na odbywający się w dniach 11-12 października w Poznaniu festiwal "No women no art" serię pocztówek, na których znajdą się własnoręcznie narysowane i skomponowane elementy "bazarowego handlu". – Z tego, co można kupić na targowisku, czyli warzyw, owoców, wędlin, sadzonek i najróżniejszej chemii, czy obuwia, narysowanych na papierze, złożę portrety ludzi – mówi Dwurnik. – Podążając za włoskim artystą Giuseppem Archimboldo i nawiązując do jego obrazów z XVI wieku. Będę też oferować ludziom możliwość złożenia własnej pocztówki, bo elementy zostaną powycinane.   

Dostępne będą też znaczki pocztowe, dzięki którym taką twórczość własną będzie można wysłać właściwie dokądkolwiek. Dowiedz się więcej o "Kioskach Kultury" i festiwalu "No woman, no art", nad którym Czwórka objęła patronat.

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chrześcijański look na feminizm

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 14:00
Co ma wspólnego chrześcijaństwo z feminizmem? O tym czy jest coś, co je łączy i gdzie występują różnice nie do pogodzenia, można będzie porozmawiać na IV Kongresie Kultury Chrześcijańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historia jednego zdjęcia: autoportret Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 14:31
Niemal wszystkie autoportrety Witkacego są zagadkowe. Na jednym z nich, wykonanym w latach 1915 -1917 artysta przedstawił siebie wraz z czworgiem swoich własnych lustrzanych odbić. Poznaj fascynującą historię tego zdjęcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sędzia Dredd i Oliver Stone powrócili!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 14:38
Fanów kina akcji czeka w tym tygodniu prawdziwa gratka. Na srebrnym ekranie pojawi się bowiem "Dredd" nakręcony w technologii 3D. Miłośnicy bardziej ambitnego kina także znajdą coś dla siebie, udając się chociażby na nowy obraz twórcy "Urodzonych morderców".
rozwiń zwiń