Justyna Tylczyńska z nagrodą konkursu EDUinspiracje - Media

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 11:08
Dziennikarka Czwórki Justyna Tylczyńska została laureatką konkursu EDUinspiracje – Media. Zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Przekraczanie granic – zagraniczne wyjazdy w celach edukacyjnych" za audycję pt. "Fundusze UE na popularyzację polskiej literatury".
Audio
  • Fundusze Unii Europejskiej na popularyzację polskiej literatury (Euranet)
Justyna Tylczyńska
Justyna TylczyńskaFoto: źr. Facebook

Konkurs EDUinspiracje - Media ma na celu wyróżnić najlepsze materiały dziennikarskie poruszające problematykę związaną z programami i inicjatywami zarządzanymi przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. Tematy prac powinny odnosić się do projektów realizowanych w ramach programów Erasmus+, eTwinning, Europass, Eurodesk, Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, FSS, SCIEX, a także programów zakończonych tj. "Młodzież w działaniu" oraz "Uczenie się przez całe życie" (w tym: Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci, Grundtvig, Wizyty Studyjne).

Nagrodzona audycja Justyny Tylczyńskiej dotyczyła projektu "Pan Tadeusz, czyli historia szlachecka z roku 2015". To projekt wymiany młodzieży z Nysy ufundowany ze środków unijnych w ramach programu "Młodzież  w działaniu". Inicjatywa pokazuje, że lektury szkolne nie muszą być nudne. Rezultatem polsko-litewskiego projektu jest film przygotowany w kilku językach.

Zobacz więcej materiałów: Justyna Tylczyńska <<<

Konkurs EDUinspiracje – Media organizuje Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+.

mat. pras./kd

Czytaj także

Czy polscy studenci mają się bać Brexitu?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2016 15:48
- Zasady studiowania z pewnością zmienią się, ale nie jest pewne, że na gorsze dla polskich żaków. Jesteśmy zbyt dobrym "biznesem" dla Wielkiej Brytanii, by miano z nas rezygnować - mówi Patrycja Boboryko, doradca edukacyjny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ekwador. Od dżungli, przez Andy, po ocean

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 19:27
Pomimo, iż stosunkowo nieduży Ekwador ma bardzo dużo do zaoferowania podróżnikom i turystom. - Miesiąc to może być za mało, żeby poznać jego bogactwo - przekonuje zaproszona przez Czwórkę Paulina Lewandowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chwytaj dzień i pomagaj zwierzętom w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 19:34
Gościem "Czatu Czwórki" była tym razem Marysia Geremek, weterynarz, która w Namibii badała i leczyła dzikie afrykańskie zwierzęta. Jak tam trafiła i co ta przygoda zmieniła w jej życiu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesteś ciekawy świata? Studiuj w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 13:00
Te studia są przyjazne żakom, dają imponujące zaplecze, stanowią prostą drogę do łagodnego wejścia na rynek pracy. Oferują ciekawe kierunki, niedostępne w innych częściach świata. Chcesz studiować w Holandii?
rozwiń zwiń