Finał Akcji "Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2018 14:30
W ostatnią niedzielę lutego Czwórka pojawiła się w Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, gdzie odbył się finał akcji "Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach".
Audio
  • Jak alkogogle zmieniają świat? (4 bieg/Czwórka)
  • Po co początkującemu narciarzowi instruktor nauki jazdy? (Co Was Kręci/Czwórka)
Czwórka na finale akcji Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach
Czwórka na finale akcji "Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach"Foto: Czwórka

Czytaj także
wierchomla 1200.JPG
Z Czwórką po Wierchomli, czyli jak szusować z głową?

"Bezpieczna zima w Dwóch Dolinach" to akcja mająca na celu podniesienie bezpieczeństwa na stoku zwłaszcza najmłodszych narciarzy i snowboardzistów.

Uczestnicy imprezy mogli m.in. oglądać zainscenizowaną przez ratowników GOPR akcję ratunkową, wziąć udział w symulacji jazdy po alkoholu za pomocą alkogogli czy doskonalić swoją jazdę (hamowanie przed przeszkodą, kontrola prędkości, zatrzymywanie się na stoku podczas jazdy, zabezpieczenie miejsca wypadku, wezwanie pomocy).

Dla wszystkich, którzy tego dnia pojawili się na stoku, policja zorganizowała panel dotyczący bezpieczeństwa na stoku, a lokalna szkoła narciarska zaprezentowała nie tylko, jak bezpiecznie jeździć, ale też co robić w sytuacjach zagrożenia.


Czytaj także
snowboard 1200.jpg
OSCYP na Kotelnicy! Ekipa Czwórki w Białce Tatrzańskiej

To, co wydarzyło się na finale akcji "Bezpieczna Zima w Dwóch Dolinach" w Czwórce relacjonował Patryk Kuniszewicz.

mat.pras./kd/ac/kul

Czytaj także

Bezpiecznie na nartach. Co musisz wiedzieć?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 02:55
Zaprosimy Was na kolejną odsłonę cyklu "Zimowy ekspress". Sprawdzimy m.in., jak regenerować siły po intensywnym wysiłku na stoku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zimowe ferie z Czwórką. Dzieje się!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 15:30
Ferie zimowe trwają. Z tej okazji słuchacze radiowej Czwórki do 26 lutego mogą usłyszeć wszystko, co chcieliby dowiedzieć się o sposobach spędzania zimy. Od imprez sportowych w danych rejonach kraju, przez metody wykorzystywania dronów i kamer GoPro do filmowania zimowych wyczynów, aż po nartorolki. W zimowej ofercie Czwórki nie braknie również audycji plenerowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Płytka wyobraźnia. Jak cieszyć się urlopem bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 14:37
Statystycznie każdego roku topi się w Polsce około pół tysiąca ludzi. Do tragedii najczęściej dochodzi na terenie niestrzeżonych kąpielisk i po wypiciu alkoholu. Ratownicy apelują - kąpmy się tam, gdzie jest bezpiecznie i róbmy to z rozsądkiem.
rozwiń zwiń