Święta w Czwórce - muzycznie i nastrojowo!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 15:23
Zapraszamy do spędzenia okresu świątecznego z Czwórką. Będą audycje specjalne, a w nich mnóstwo ciekawych gości i tematów.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Ilkin Zeferli/Shutterstock.com

Sylwester 2018xx.jpg
Sylwester 2018. Quebonafide, BOKKA w Krakowie pod patronatem Czwórki!

W Święta Bożego Narodzenia radiowa Czwórka zapewnia słuchaczom wiele atrakcji na antenie. Wystarczy przypomnieć o trwającej do końca roku akcji "Czwórka PREZENTuje", w której słuchacze mogą wygrać wartościowe nagrody - m.in. wysokiej klasy sprzęt elektroniczny - za poprawne odgadnięcie słowa dnia, dzięki hasłom-podpowiedziom podawanym na antenie. 

Wystartowaliśmy w Wigilię, 24 grudnia o godz. 15.05 z audycją "Jak świętowali, gdy byli mali?". Marta Hoppe sprawdziła, jak wyglądały święta w domu przyszłych dziennikarzy Czwórki, kiedy mieli 5 czy 10 lat. 

Na "Wigilię z góralami" po godz. 16.05 zaprosił zaś Maciej SzajkowskiW pierwszej godzinie reprezentacja Fundacji Braci Golec opowiadała o świątecznych zwyczajach góralskich oraz o działalności wspierającej młodych zdolnych górali. W drugiej godzinie muzyczna wyprawa w Beskid Śląski - spotkanie z Gooralem z formacji Psio Crew, którzy opowiadali o ich tradycjach świątecznych. W audycji usłyszeliśmyy premierowe nagrania Goorala i Psio Crew oraz klasyki kolędowe na folkowo. 

nitki-Świąteczni-Nieprzeciętni.jpg
Roznerski, Damięcki, Zalewska - jak spędzą święta?

Wigilijny wieczór spędziliśmy przy "Wigilijnej Muzyce Dobrego Słowa", którą prowadzili Małgorzata Bartas-Witan i Przemysław Goławski. Było to specjalne wydanie pod hasłem "Anioły przy wigilijnym stole". Wśród gości tego wieczora znaleźli się m.in. Ania Szaja z Fundacji Anioły Miłosierdzia oraz Magda Anioł.

Na "Odśnieżone klasyki", czyli świąteczne standardy przez wielu współczesnych muzyków poddawane ciekawym edycjom i remiksom, po godz. 20.00 zaprosił Was Hubert Augustyniak. Wybrzmiały nagrania takich artystów jak Ella Fitzgerald, Louis Armstrong, Nina Simone - w nowych aranżacjach. 

W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia zaprosiliśmy Was na "Świątecznych Nieprzeciętnych", czyli całodniowy cykl rozmów Michała Misiorka z aktorami i gwiazdami polskiej muzyki. O świątecznych tradycjach rozmawialiśmy m.in. z Mikołajem Roznerskim i Julią Kamińską.

Wieczorem, po godz. 19.05 w "Świąteczną podróż" zabrał Was Maciej Szajkowski. Gośćmi byli Renata i Bartek Sabelowie. Podróżniczka, propagatorka świadomego podróżowania z Soul Travel, i pisarz, reporter, podróżnik. Zaprosiliśmy na rozmowy o świątecznych zwyczajach na świecie w muzycznej oprawie z najdalszych zakątków Ziemi.

Poznań-1200.jpg
Gra o wolność. Historia Powstania Wielkopolskiego

Po godz. 20.05 na "Muzykę Dobrego Słowa" zaprosił zaś Przemysław Goławski, który opowiadał m.in. o świątecznej trasie koncertowej Trasa koncertowa "Betlejem w Polsce". W "Nocnych cz@tach", po godz. 22.00 wraz z Agnieszką Kozłowską odwiedziliśmy grotę narodzin Jezusa. Co eksperci podpowiadają nam na temat tamtych wydarzeń i towarzyszących im okoliczności. O tym rozmawialiśmy w audycji. Zastanowiliśmy się również nad tym, czy wiara potrzebuje dowodów.

Drugiego dnia świąt, 26 grudnia zaprosiliśmy Was na rozmowę z Sylwią Majcher - autorką książki "Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku". To unikatowa książka kucharska dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na wykorzystanie całego jedzenia, nawet tego, które od jakiegoś czasu zalega w szafkach i lodówce. Autorka, choć na co dzień pracuje jako dziennikarka, to z zamiłowania do kulinariów tworzy bloga i gotuje. Program "Święta zero waste" prowadziła Kasia Dydo

Wieczór, po godz.21.00 spędziliśmy z Sylwią Sułkowską, która w programie "Nocne cz@ty" sprawdziła,w jaki sposób zatrzymać się w biegu codzienności i święta spędzić w rodzinnym gronie. 

***

Czwórka zaprasza do słuchania na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio

kd

                                     


Czytaj także

Gooral: wracam do techno, z góralszczyzną w tle

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 17:00
- Materiał na nowym krążku będzie połączeniem elektroniki z góralszczyzną oraz z elementami projektu Górny, w którym gram techno - o nowej płycie "Ethno Elektro 2" opowiada Gooral.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czesław Mozil i kalendarz adwentowy do śpiewania

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 15:15
- Z jednej strony starzeję się, a z drugiej - spotykając młodzież - cały czas uświadamiam sobie, jak niewiele jeszcze umiem - opowiada Czesław Mozil. - Dlatego postanowiłem młodych muzyków potraktować na poważnie i nagrać z nimi muzyczny kalendarz adwentowy.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta w gronie najbliższych. Jak dobrze ich znamy?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 14:11
Ile tak naprawdę o sobie wiemy? Żyjemy razem, mamy wspólnych znajomych, ale czy potrafimy ze sobą rozmawiać?
rozwiń zwiń