Czwórka na piątek: Mike Patton, Jolokia i wakacje nad Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2020 17:14
Trwa czerwcowy długi weekend. Z tej okazji w Czwórce przygotowaliśmy retransmisje koncertów, energetyczną muzykę oraz garść porad, jak odnaleźć się w "nowej normalności".
Woda we wszystkich trójmiejskich kąpieliskach położonych nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli
"Woda we wszystkich trójmiejskich kąpieliskach położonych nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli"Foto: Shutterstock.com/blacograf

Dzień zaczniemy jednak od... cykorii - bohaterki Najlepszego Dnia Tygodnia (07.00-09.00). Ma w sobie dużo magnezu i żelaza, jest małokaloryczna i pasuje do wielu dań. Cykoria, pomimo wielu zalet, nadal jest mało popularna w Polsce. Jak można ją podać i z czym najlepiej smakuje? 

Czytaj także
siłownia fitness 1200.jpg
Nowa "normalność" w klubie fitness. Jak wygląda?

W audycji 4 bieg (16.00 – 17.00) Piotr Galus zapyta Staszka Malepszaka z bazy ratowniczej w Kołobrzegu o to, jak będzie wyglądał w tym roku wypoczynek na polskich plażach. Jakie nowe zasady bezpieczeństwa zostaną wprowadzone? Czy czynne będą wypożyczalnie sprzętu wodnego, otwarte boiska do siatkówki plażowej?

Klaudia Tyszkiewicz przygotowała coś wyjątkowego dla fanów hip-hopu, którzy chcieliby poszerzyć swoje muzyczne horyzonty: najlepszych k-hiphopowe utwory z playlisty współtworzonej przez fanów tego gatunku. Nie zabraknie takich artystów jak ph-1, Giriboy czy DPR Live. To wszystko w audycji Teraz Kpop! (17.00-18.00)

Covery Samplery (20.00-22.00) - Norbert Borzym zaprezentuje najnowsze covery, m.in. nową wersję punkowego utworu grupy Exploited w wykonaniu byłego wokalisty Faith No More Mike’a Pattona.

Będzie głośno! z Jolokią

Na retransmisję koncertu, który w studiu Czwórki odbył się w listopadzie ubiegłego roku, zapraszamy o godz. 19.00. Przed publicznością zgromadzoną w studiu i przed słuchaczami Czwórki zespół wystąpił w składzie: Bartek Banasik - wokal, gitara, Marek Cholewiński - wokal, gitara, Mateusz Bracha - głos, gitara, Patryk Lipiec - bas i Marcin Fijałkowski - perkusja. Zespół został wyróżniony w trzeciej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" koncertem w Czwórce, a także przez partnera konkursu Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nagrodą za najlepszą muzykę. Piosenka Miss Warsaw znalazła się na płycie "Będzie Głośno Vol.2" 

Jolokia w studiu koncertowym Czwórki Jolokia w studiu koncertowym Czwórki

Literatura

  • Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza „Rzepka” Juliana Tuwima w wykonaniu RAU-a – czyli Tomasza Rałowskiego, rapera, producenta muzycznego i autora RAUdycji (środy 19.00-20.00) 
  • Godz. 8.35 - W cyklu "Książka w Czwórce" wybrane fragmenty "W pierścieniu ognia" Suzanne Collins przeczyta Anna Dereszowska.
  • W programie także o godz. 10.45 - "333 popkultowe rzeczy... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej. 
  • Godz. 15.40 - radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego.  

mat. prasowe/kul/kd

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wstań i idź" - historia fantastyki na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:31
Gośćmi "Stacji Kultura" będą Przemysław "Trust Truściński i Tomasz Kołodziejczak, z którymi porozmawiamy o książce "Wstań i idź".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O bohaterze książki "Młynarski. Rozmowy": dla Młynarskiego każdy przecinek musiał coś znaczyć

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 12:45
- Kiedy pracowaliśmy nad tomem wierszy "Od oddechu do oddechu" to wydawało się, że Wojciech Młynarski napisał ok 2 tys. piosenek. Dziś mamy pewność, że jest ich ponad 3 tys. nie licząc prywatnych archiwów arytstów, dla których pisał - mówił Michał Nalewski z Prószyński i S-ka.
rozwiń zwiń