"Zdrowa żywność" - czy zawsze jest zdrowa?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 13:10
W najbliższym wydaniu audycji sprawdzimy m.in. czy wszystko, co jest sprzedawana jako "zdrowa żywność" rzeczywiście jest zdrowe. 
zdrowa żywnośćzdjęcie ilustracyjne
zdrowa żywność/zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

"Zdrową żywność", produkty "eko", "bio" i "organic" znajdziemy już nie tylko w sklepach wielkopowierzchniowych czy internetowych, ale także u osiedlowych sprzedawców, w kioskach, na spożywczych bazarach czy stacjach benzynowych. Ale czy wszystko, co kryje się pod tymi nazwami, naprawdę jest ekologiczne? Jak to sprawdzić? Gościem najbliższego wydania Czatu Czwórki będzie Krystyna Radkowska Prezes Zarządu Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, która odpowie na te pytania. 

W drugiej części audycji, powiemy o Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu, która nawiązała współpracę z psychologami z SWPS. Po raz pierwszy w historii polskiego szkolnictwa klowni medyczni będą wykładowcami na prestiżowym uniwersytecie. Specjaliści Czerwonych Nosków będą uczyć studentów psychologii, jak wykorzystywać humor w relacji z pacjentami i opowiadać o klowningu medycznym. O projekcie i o tym jak będzie przebiegał opowie gość Czwórki Anna Wojtkowiak-Williams, Dyrektor Artystyczna Fundacji Czerwone Noski Klown w Szpitalu.

W Czwórce także cykl "Wokół nas", a w nim temat zatrudnienia u naszych zachodnich sąsiadów. Jak wynika z badania instytutu Yougov, coraz mniej osób w Niemczech jest zainteresowanych pracą na pełny etat . Ponad połowa zrezygnowałaby z zatrudnienia, gdyby pozwoliły na to kwestie finansowe. Tegoroczne badanie pokazuje, że osłabiły się więzi młodych osób z miejscem pracy. Według opublikowanych danych, w 2022 roku 58 procent ankietowanych (z grupy osób poniżej 25. roku życia) stwierdziło, że nie wyobraża sobie życia bez pracy. Jeszcze w 2020 roku, było to 69 procent.  Weronika Puszkar sprawdzi, jak wyobrażają sobie przyszłość młodzi Niemcy i czym dla nich jest praca. 

W programie także:

  • Informator Maturzysty
  • Popołudniowy Przegląd Sportowy 

***

Na audycję Czat Czwórki zapraszamy w poniedziałek (03.10) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

aw

 

Czytaj także

Surowe warzywa i owoce. Dieta witariańska - zacznij ją latem

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 18:00
Gdy na zewnątrz upalnie, mamy mniejszą ochotę na gotowane dania. Wtedy warto sięgnąć po surowe warzywa i owoce - na tym też polega dieta witariańska. - Dostarcza mi ona dużej dawki energii na co dzień, a lato to dobry czas, żeby zacząć przygodę z tą dietą - przekonuje w Czwórce Mariusz Budrowski, promotor zdrowego życia i witarianin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wielka rezygnacja" z pracy - nowy globalny trend?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2022 17:40
Wielu pracowników na całym świecie rzuca posady. "Wielka rezygnacja" i "wielka rotacja" to terminy, na które coraz częściej możemy się natknąć. Sprawdzamy, co one znaczą i jakie są przyczyny zmian na rynku pracy. 
rozwiń zwiń