Jak pracować z ciałem i trenować w czasie ciąży?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2017 13:18
- Treningi warto dopasować do swojej osobowości. Wszystkie formy wzmacniania mięśni powinny być jednak także odpowiednio dopasowane do naszej kondycji i stanu zdrowia - mówiła Agata Golenda, instruktorka fitness oraz pasjonatka wszelkich form ruchu.
Audio
  • Jak pracować i trenować będąc w ciąży? (4. Bieg/Czwórka)
Piotr Galus i Agata Golenda
Piotr Galus i Agata GolendaFoto: Czwórka

plaza WOPR ratownik ratownicy morze bezpieczenstwo 1200px fot Czworka.jpg
Jak wygląda trening ratowników WOPR?

- Zanim przystąpimy do jakichkolwiek treningów, warto iść do lekarza, który powie nam, czy będzie to dla nas bezpieczne - przestrzegała ekspertka. Jak podkreślała, ćwiczenia warto urozmaicać. - Optymalnie jest ćwiczyć trzy razy w tygodniu i dobrze byłoby, gdyby każdy z tych treningów był inny, np. fitness, pilates i piłki - radziła Golenda. I opowiadała m.in., jak przebiegają ćwiczenia na specjalnym treningu dla kobiet w ciąży. - Rozgrzewką jest lekki układ choreograficzny, bez podskoków. Potem ćwiczenia mają głównie elementy wzmacniania - opowiadała w Czwórce.

Do którego etapu ciąży warto ćwiczyć i dlaczego eksperci odradzają wykonywanie "deski", albo "brzuszków"? Czy lepiej wybrać treningi "tlenowe", czy "beztlenowe"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki. A na trening fitness dla kobiet w ciąży wybrała się Justyna Tylczyńska.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Agata Golenda (instruktorka fitness)

Data emisji: 16.07.2017

Godzina emisji: 10.08

kd/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Float fit. O hartowaniu ducha w wodzie

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 14:50
Po takim treningu boli cię każdy mięsień. - Na rozgrzewkę jest nauka łapania balansu, potem, w części głównej, mamy intensywny trening interwałowy, na koniec jest "challenge", czyli wzajemne zrzucanie się z desek - opowiada Małgorzata Łysik, instruktorka float fit.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak poprawić kondycję przed wyjazdem w góry?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2017 10:28
Na wspólne rozpoczęcie lata serwujemy rozciąganie i odpowiedni trening, który przygotuje do chodzenia po górach. Który trening wybrać: cardio, czyli zwiększający wydolność organizmu, czy ten wzmacniający - głównie mięśnie ud, łydek i grzbietu, które intensywnie pracują podczas wspinaczki?
rozwiń zwiń