Za nami fantastyczny weekend z Czwórką. Relacja z Targów Fantastyki

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2021 14:30
"Fantastyczny Jarmark", czyli tegoroczna odsłona Warszawskich Targów Fantastyki odbyła się w weekend w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie, pod patronatem Czwórki.  
Fantastyczny Jarmark w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie - 2021 rok
Fantastyczny Jarmark w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie - 2021 rokFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Posłuchaj
19:22 CZWÓRKA PlenAir - fantasy 2 20.06.2021.mp3 Czwórka na "Fantastycznym Jarmarku" - dzień drugi (PlenAir/Czwórka) 

Lubię Targi Fantastyki, bo mogę spotkać się z czytelnikami i mogę zobaczyć, jak odbiorcy wzbogacają stworzony przeze mnie świat Marcin Podlewski

W niedzielę Kamil Jasieński rozmawiał m.in. z Marcinem Podlewskim, twórcą tetralogii "Głębia" - jednej z największych niespodzianek w rodzimej fantastyce w ostatnich latach. - Dla mnie pandemia była totalną klęską, bo nie miałem możliwości odizolować się od świata. Nie mogłem nawet pójść pisać do kawiarni, bo przecież były zamknięte - wspominał pisarze i dziennikarz. - Powoli wszystko wraca do normy, więc liczę na to, że już wkrótce znów będę mógł się poświęcić książkom.

Warszawskie Targi Fantastyki 2021: część 2 - ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Zobacz
Wiedźmin Targi Fantastyki 1200.JPG
Fotografia cosplayowa - w świat ulubionych bohaterów

Artur Szyndler, twórca pierwszego systemu RPG "Kryształy czasu", opowiadał o tytułach, które w tym roku cieszyły się największym zainteresowaniem wśród zwiedzających. - Są to gry fabularne i to najlepiej te, które są związane z fantastyką - wyjaśniał. - W RPG-ach wystarczy mieć dobrego mistrza gry, żeby dać się pochłonąć tej rozrywce. W audycji wzięli też udział autorzy książek i twórcy inicjatywy "Samowydawcy.pl" Martyna Szkołyk i Mateusz Rogalski oraz Michał Benke.

Warszawskie Targi Fantastyki 2021: część 1 - ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Sprawdź
Warszawskie Targi Fantastyki 2021 Kamil Jasieński 1200.JPG
Czwórka na Święcie Fantastyki. Spędź z nami sobotę

Pierwszego dnia Anię Hardej w plenerowym studiu Czwórki odwiedzili m.in.organizator imprezy Konrad "Smok" Maryański. oraz pisarz Michał Gołkowski, autor cyklu "SybirPunk". Zaś na miejscu - w Domu Braci Jabłkowskich - obecni byli fantastyczni goście, różnorodne atrakcje oraz ponad setka wystawców, których pasją są książki, gry, gadżety, biżuteria, rękodzieło, świece i kosmetyki - wszystko, co związane jest z fantastyką.

Fantastyczny Jarmark w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie - 2021 rok Fantastyczny Jarmark w Domu Braci Jabłkowskich w Warszawie - 2021 rok

***

Tytuł audycji: PlenAir

Prowadzi: Kamil Jasieński

Data emisji: 20.06.2021

Godzina emisji: 11.05

mat. prasowe/kul

Czytaj także

Doomscrolling - plaga XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 15:37
Doomscrolling to kompulsywne przeglądanie internetu w poszukiwaniu niepokojących informacji. Dlaczego tak bardzo wciąga nas czytanie wyłącznie złych wiadomości i czym może skutkować?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papcia Chmiela wyobraźnia niosła daleko

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 11:21
28 stycznia ukaże się najnowszy komiks Papcia Chmiela, autor bardzo czekał na jego wydanie, tytuł dzieła to "Tytus, Romek i A'Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani". 
rozwiń zwiń