Życie po życiu w serialu "After Life" - co wiemy o jego twórcy?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 11:25
W sieci pojawił się trzeci sezon serialu "After Life", za którym stoi Ricky Gervais, zwany najokrutniejszym komikiem świata. - Jego znakiem firmowym jest niepoprawne, złośliwe, wręcz obraźliwe poczucie humoru - mówi Błażej Hrapkowidz. - Jest to też pewien z powodów dla których jest jednym z najsłynniejszych i bez wątpienia najlepszych współczesnych komików.
Ricky Gervais
Ricky GervaisFoto: shutterstock/Harmony Gerber

Obnażając hipokryzję

Ricky Gervais zasłynął słynną i zaskakującą wypowiedzią "Gdyby ISIS uruchomiło platformę streamingową, to na pewno wasi agenci by dzwonili z pytaniem, kiedy możecie zacząć z nią współpracę" - mówił komik do gwiazd Hollywood podczas ceremonii rozdania Złotych Globów.

- Wiadomo, że Ricky Gervais używa strasznej hiperboli, która ma szokować. Jest ona jednym z jego narzędzi. Jego żart o ISIS miał uderzać w hipokryzję wierchuszki Hollywood. Mówiła ona o potrzebujących i biednych ludziach na świecie, podczas gdy sama latami wspierała niedobre praktyki oraz współpracujące z branżą instytucje, które łamały prawa człowieka, prawa pracy i miały różne niejasne powiązania - tłumaczy w Czwórce Maciej Buchwald, reżyser i komik. - Wiadomo, że w tym żarcie było sporo prowokacji. Jednak sądzę, że parę ciosów, które wyprowadził Ricky w Hollywood nie było tylko i wyłącznie przerysowanych, ale bardzo celnych.

Obrażać trzeba umieć

Gervais uderza w różne strony i jest bezkompromisowy. Mimo, że niejednokrotnie brutalnie obrażał uczestniczące w ceremonii gwiazdy, utrzymywał się jako prowadzący Złote Globy. - Taką miał pozycję. Przy czym bronił się swoją inteligencją i humorem - w tym tkwiła jego siła. Myślę, że to by się nie udawało, gdyby komik nie miał w tym wszystkim wdzięku i gdyby nie przeczucia, które mam ja i większość jego fanów, że on chce dobrze - zauważa gość audycji. - Gervais chciałby, żeby świat był lepszy i używa prowokacji, żeby napiętnować złe rzeczy, a nie kogoś skrzywdzić. Stoi za dobrymi wartościami. W serialu "After Life" też to pokazuje, dodając do tego nutkę sentymentalizmu.

Źr. Youtube/After Life | Season 3 Official Trailer | Netflix


"After Life" - tworzę, reżyseruję i występuję

"After Life" to opowieść o dziennikarzu bezpłatnej gazety lokalnej "Tambury Gazzete", który próbuje się pogodzić ze śmiercią żony. Jest to dla niego na tyle traumatyczne przeżycie, że zapada się w sobie i staje się bardzo nieprzyjemny dla innych. To, co docenili widzowie tej produkcji, to pewien paradoks: serial jest dojmująco smutny, a jednocześnie bardzo zabawny. Gorzki, pozbawiony złudzeń, ale mimo wszystko przepełniony nadzieją. 

Sprawdź także:

Ricky Gervais jest twórcą, reżyserem oraz odtwórcą głównej roli w "After Life". Temu brytyjskiemu aktorowi komediowemu i filmowcowi zawdzięczamy m.in. seriale "The Office" i "Statystów". Ricky Gervais to jedna z najbardziej wpływowych i najbardziej znanych postaci kultury i show-biznesu brytyjskiego ostatnich lat. Studiował filozofię i biologię w University College London, potem pracował jako DJ w alternatywnej londyńskiej rozgłośni XFM, był menedżerem zespołu Suede oraz członkiem grupy muzycznej Seona Dancing. W 1998 Gervais trafił do BBC, gdzie zaliczył debiut telewizyjny, jako współautor poszczególnych odcinków komediowych serii "The 11 O’Clock Show" i "Comedy Lab". Pierwszy sezon serialu "After Life" zadebiutował w 2019 roku na Netflixie. Premiera trzeciego i ostatniego epizodu odbyła się 14 stycznia 2022 roku.


Posłuchaj
17:45 Czwórka/Hrapkowidz - Ricky Gervais 31.01. 2022_01_30-14-08-42.mp3 Ricky Gervais i "After Life" (Hrapkowidz/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Maciej Buchwald (reżyser, komik)

Data emisji: 30.01.2022

Godzina emisji: 14.17

aw/kul

Czytaj także

Geniusz filmowego zła. Kino Johna Watersa

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 15:00
John Waters - jeden z najbarwniejszych przedstawicieli amerykańskiej kontrkultury - 9 listopada przyjedzie do Wrocławia. Reżyser będzie gościem specjalnym American Film Festival, gdzie odbierze nagrodę Indie Star Award.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowości serialowe 2022 - nie tylko "House of the Dragon"

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 16:26
Na liście seriali, które pojawią się w tym roku będzie sporo nowości, m.in. "Ród Smoka", czyli "House of the Dragon". Czekamy także na kolejną odsłonę hitu "Władca Pierścieni" i ekranizację komiksu "Sandman".
rozwiń zwiń