X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Grochola: pisarką jestem od zawsze

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 09:22
- Byłam pisarką nawet, gdy na początku nie byłam wydawana. Jednak po książce "Przeznaczeni" czuję, jak bym dostała "stempel". Jestem pisarką dojrzałą - tłumaczyła w Czwórce Katarzyna Grochola.
Audio
  • Katarzyna Grochola o książce "Przeznaczeni" i pisarskiej pasji (Pani tomu/Czwórka)
Katarzyna Grochola
Katarzyna GrocholaFoto: PAP/Krzysztof Kurek

- Dopóki pisze, najważniejsze jest dla mnie w książce ostatnie zdanie. Oczywiście bardzo często w trakcie pisania ono przechodzi mi na inne strony książki, ale dopóki go nie ma - nie mogę pisać - tłumaczyła w Czwórce Grochola.

"Przeznaczeni" to 18. książka Grocholi. Oprócz tego pisarka wypuściła na rynek zbiory opowiadań, wywiady i sztuki teatralne. - Opowiadania pisane były "do szuflady", bo wówczas jeszcze nie byłam wydawaną autorką. Ale wychodzę z założenia, że jak ktoś chce tańczyć, to ma tańczyć, a jak ktoś chce pisać - ma pisać. Dlatego wciąż pisałam - wspominała Grochola w Czwórce.

Jej najnowsza powieść to historia grupy młodych ludzi, których pozornie nic nie łączy, ale zbiegi okoliczności i przypadkowe na pierwszy rzut oka zdarzenia sprawiają, że ich drogi nierozerwalnie i nagle się łączą. O powieści "Przeznaczeni", ale także o swojej drodze do pisarstwa, warsztacie i planach związanych z kolejnymi publikacjami Grochola opowiadała w rozmowie z Iwoną Wyciechowską.

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Prowadzi: Iwona Wyciechowska

Gość: Katarzyna Grochola (pisarka)

Data emisji: 15.06.2016

Godzina emisji: 19.00

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Timofiejuk. Czy czeka nas renesans zinów?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 17:02
- To zaczęło się już w latach 80., w środowiskach punkowych i anarchistycznych - wspominał w Czwórce Paweł Timofiejuk. - Gdy wydawaliśmy nasze pierwsze magazyny, był to zupełnie inny twór. Dziś już nie ma "xero" tylko wyroby z drukarni cyfrowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy - Brytyjczycy. Co nas łączy, a co dzieli?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 10:24
Wielkimi krokami zbliża się referendum, dotyczące przynależności Wielkiej Brytanii do Unii Europejskiej. Jakie wynik referendum będzie miał konsekwencje dla Polaków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sojusznicy". Rywalizacja dynastii, tajne układy polityczne

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 12:52
W książce "Sojusznicy. Od Fryderyka i Katarzyny Wielkiej do Merkel i Putina" prof. Arkadiusz Stempin dociera do prywatnych listów, donosów, raportów i wspomnień. W Czwórce opowiadał m.in. w czym podobne do siebie są Angela Merkel i caryca Katarzyna II.
rozwiń zwiń