Food Revolution Day. Smacznego i na zdrowie!

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 14:00
- Food Revolution Day to akcja, która pokazuje, że działania na rzecz promocji zdrowego żywienia może zrobić każdy z nas we własnym domu - mówi kucharz Grzegorz Łapanowski i dodaje, że wystarczy zacząć... gotować.
Audio
  • Kucharze Grzegorz Łapanowski i Janek Paszkowski opowiadają o szczegółach tegorocznej edycji Food Revolution Day (Tędy po trendy/Czwórka)
Food Revolution Day zainicjował brytyjski kucharz Jamie Oliver. W tym roku ten dzień będziemy obchodzić 20 maja
Food Revolution Day zainicjował brytyjski kucharz Jamie Oliver. W tym roku ten dzień będziemy obchodzić 20 maja Foto: Glow Images/East News

Łapanowski, Paszkowski i Jasińska Łapanowski, Paszkowski i Jasińska

Inspiracje znajdziemy wszędzie - w internecie, na blogach, w książkach kucharskich i programach kulinarnych. - Osoby, które sądziły, że do gotowania mają dwie lewe ręce, kiedy rozpoczęły tę przygodę, zmieniły nie tylko swoją dietę na lepszą, ale też zyskały życiową pasję - przekonuje kucharz Janek Paszkowski.

Goście Czwórki opowiadają o podstawowych zasadach zdrowego żywienia, które nie mają nic wspólnego z katorżniczą dietą i zdradzają, co będzie królować w menu podczas tegorocznej odsłony Food Revolution Day. Udowadniają też, że warzywa mogą być perwersyjne...

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska

Goście: Grzegorz Łapanowski (kucharz, założyciel fundacji Szkoła na widelcu), Jan Paszkowski (kucharz)

Data emisji: 14.05.2016

Godzina emisji: 10.10

kul/mc

Czytaj także

Dzień Wegetarianina - jak odstawić mięso?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 14:40
Etyczny, ekologiczny albo zdrowotny - powodów przejścia na dietę bezmięsną może być wiele. W Dniu Wegetarianina podpowiadamy, jak zrezygnować z produktów odzwierzęcych, by sobie nie zaszkodzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zdrowa żywność w szkołach. Coś się zmieniło?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 17:56
Minęło już niemal dziewięć miesięcy odkąd z półek szkolnych sklepików zniknęły słodycze. Co się zmieniło przez ten czas?
rozwiń zwiń