Legenda polskiego snowboardu walczy o czyste powietrze

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 16:20
W mediach społecznościowych znów zrobiło się głośno wokół polskiego snowboardzisty Wojtka "Gniazdo" Pawlusiaka. To wszystko za sprawą filmu, który stworzył w ramach kampanii apelsmogowy.pl.
Audio
  • Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak o kampanii apelsmogowy.pl (Tędy po trendy (Czwórka)
- Najważniejsze, żeby nie przechodzić obojętnie obok tego problemu. Jeśli każdy z nas będzie otwarcie piętnował działania przyczyniające się do powstawania smogu możemy osiągnąć efekt kuli śnieżnej - mówił Wojtek Gniazdo Pawlusiak
- Najważniejsze, żeby nie przechodzić obojętnie obok tego problemu. Jeśli każdy z nas będzie otwarcie piętnował działania przyczyniające się do powstawania smogu możemy osiągnąć efekt kuli śnieżnej - mówił Wojtek "Gniazdo" PawlusiakFoto: mat. pras./youtube

Jego projekty były na ustach nie tylko fanów sportów zimowych. Często angażował się w nietypowe akcje z pogranicza sportu i sztuk performatywnych. Snowboardzista wyspecjalizował się w jibbingu - freestyle'owej technice polegającej na zjeżdżaniu na.. wszystkim. W 2013 roku udało mu sie zjechać po linie cumującej jeden ze statków w porcie w Gdyni, w 2016 roku szusował na wydmach pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak Dzięki tej kampanii chcę zmotywować ludzi do działania, dotrzeć do wszystkich, którzy mogą doprowadzić do zmniejszenia zanieczyszczenia w przyszłości

Najnowszy projekt, którego jest autorem dotyczy zdrowia nas wszystkich. - Chciałem zrobić prezent sobie, swoim najbliższym i wszystkim ludziom, którzy są użytkownikami powietrza. Zrobić coś, czym mógłbym zmotywować ludzi do działania. Postanowiłem wykorzystać narzędzia, z których korzystam na co dzień i poprzez social media opowiedzieć ludziom o problemie i piętnować zjawisko, jakim jest smog - tłumaczył sportowiec.

Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak o problemie zanieczyszczonego powietrza w kampanii "Apel smogowy":

Na czym polega projekt i w jaki sposób możemy wesprzeć inicjatywę? Dlaczego zawodnicy zajmujący się sportami zimowymi są szczególnie narażeni na działanie smogu? Więcej na temat kampanii dowiecie się z nagrania audycji oraz wchodząc na stronę apelsmogowy.pl.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak (snowboarder)

Data emisji: 4.03.2018

Godzina emisji: 8.50

ac

Czytaj także

Brudne powietrze. Jak czyszczą je artyści?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 13:36
W centrum Kielc na Placu Artystów już 14 września stanie niezwykła instalacja autorstwa Jakuba Bąkowskiego. - "Zjadacz kurzu" to projekt, który przesuwa się z obszarów sztuki konceptualnej w stronę edukacji ekologicznej - mówi w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacja, która walczy ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 09:10
- Smog to widoczne zanieczyszczenia powietrza unoszące się nad miastem, mające niekorzystny wpływ na zdrowie i życie ludzi - mówił Wiktor Warchałowski prezes zarządu firmy Airly.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieszczady poza utartym szlakiem. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 17:11
Do tej części Polski warto wybrać się o każdej porze roku. Ale zimą mamy okazję poznać Bieszczady w zupełnie nowej odsłonie.
rozwiń zwiń