X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Legenda polskiego snowboardu walczy o czyste powietrze

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 16:20
W mediach społecznościowych znów zrobiło się głośno wokół polskiego snowboardzisty Wojtka "Gniazdo" Pawlusiaka. To wszystko za sprawą filmu, który stworzył w ramach kampanii apelsmogowy.pl.
Audio
  • Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak o kampanii apelsmogowy.pl (Tędy po trendy (Czwórka)
- Najważniejsze, żeby nie przechodzić obojętnie obok tego problemu. Jeśli każdy z nas będzie otwarcie piętnował działania przyczyniające się do powstawania smogu możemy osiągnąć efekt kuli śnieżnej - mówił Wojtek Gniazdo Pawlusiak
- Najważniejsze, żeby nie przechodzić obojętnie obok tego problemu. Jeśli każdy z nas będzie otwarcie piętnował działania przyczyniające się do powstawania smogu możemy osiągnąć efekt kuli śnieżnej - mówił Wojtek "Gniazdo" PawlusiakFoto: mat. pras./youtube

Jego projekty były na ustach nie tylko fanów sportów zimowych. Często angażował się w nietypowe akcje z pogranicza sportu i sztuk performatywnych. Snowboardzista wyspecjalizował się w jibbingu - freestyle'owej technice polegającej na zjeżdżaniu na.. wszystkim. W 2013 roku udało mu sie zjechać po linie cumującej jeden ze statków w porcie w Gdyni, w 2016 roku szusował na wydmach pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak Dzięki tej kampanii chcę zmotywować ludzi do działania, dotrzeć do wszystkich, którzy mogą doprowadzić do zmniejszenia zanieczyszczenia w przyszłości

Najnowszy projekt, którego jest autorem dotyczy zdrowia nas wszystkich. - Chciałem zrobić prezent sobie, swoim najbliższym i wszystkim ludziom, którzy są użytkownikami powietrza. Zrobić coś, czym mógłbym zmotywować ludzi do działania. Postanowiłem wykorzystać narzędzia, z których korzystam na co dzień i poprzez social media opowiedzieć ludziom o problemie i piętnować zjawisko, jakim jest smog - tłumaczył sportowiec.

Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak o problemie zanieczyszczonego powietrza w kampanii "Apel smogowy":

Na czym polega projekt i w jaki sposób możemy wesprzeć inicjatywę? Dlaczego zawodnicy zajmujący się sportami zimowymi są szczególnie narażeni na działanie smogu? Więcej na temat kampanii dowiecie się z nagrania audycji oraz wchodząc na stronę apelsmogowy.pl.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzący: Mateusz Kulik

Gość: Wojtek "Gniazdo" Pawlusiak (snowboarder)

Data emisji: 4.03.2018

Godzina emisji: 8.50

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brudne powietrze. Jak czyszczą je artyści?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2017 13:36
W centrum Kielc na Placu Artystów już 14 września stanie niezwykła instalacja autorstwa Jakuba Bąkowskiego. - "Zjadacz kurzu" to projekt, który przesuwa się z obszarów sztuki konceptualnej w stronę edukacji ekologicznej - mówi w Czwórce artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aplikacja, która walczy ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 09:10
- Smog to widoczne zanieczyszczenia powietrza unoszące się nad miastem, mające niekorzystny wpływ na zdrowie i życie ludzi - mówił Wiktor Warchałowski prezes zarządu firmy Airly.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieszczady poza utartym szlakiem. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 17:11
Do tej części Polski warto wybrać się o każdej porze roku. Ale zimą mamy okazję poznać Bieszczady w zupełnie nowej odsłonie.
rozwiń zwiń