Michał Pater i jego niezwykłe podróże wgłąb Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:16
- Już dwa dni po powrocie do Polski zaczynam myśleć o kolejnej wyprawie - mówił w Czwórce Michał Pater, autor jednego z pierwszych w Polsce YT kanałów podróżniczych "Autostopem Na Koniec Świata".
Audio
  • Michał Pater o swoich dotychczasowych podróżach, przygodach, relacjach z Rosjanami i planach na kolejne wyprawy (Tędy po trendy/Czwórka)
Największym bogactwem podróżowania jest to, że człowiek pokornieje i nabiera dystansu do codziennych problemów - mówił Michał Pater. Kadr z filmu Autostopem na Kołymę - Gdzie jest ta Rosjanka?
Największym bogactwem podróżowania jest to, że człowiek pokornieje i nabiera dystansu do codziennych problemów - mówił Michał Pater. Kadr z filmu "Autostopem na Kołymę - Gdzie jest ta Rosjanka?"Foto: Screen Youtube

Jego specjalnością są podróże z bardzo ograniczonym budżetem. Zwiedza głównie Rosję, a ostatnio przejechał autostopem prawie 200 tysięcy kilometrów mając 200 złotych i kilka konserw w kieszeni. - Ludzie w Rosji inaczej pojmują turystykę. Według nich nikt normalny nie podróżuje na "stopa", nie śpi w lasach i nie kręci z tego filmów - śmiał się Pater w Czwórce.

Mówił także o swojej motywacji do podróżowania i filozofii zwiedzania świata. - Podróżowanie jest częścią życia, a nie jego celem. Zabawa w publikowanie filmów i przede wszystkim ludzie, którzy chcą je oglądać - to sprawia, że mam dużo więcej chęci, by robić to, co robię - mówił.

W rozmowie z Czwórką tłumaczył, jak rozwijał się rynek podróżniczo-youtuberski w naszym kraju, wspominał swoje pierwsze przygody i "zabawy w survival" na trasie i opowiadał o Rosjanach, ich gościnności i stosunku do Polaków. Mówił także o swojej definicji wolności, ucieczce od szeroko pojętego "systemu" i próbach "nie zabijania człowieka w człowieku".

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Gość: Michał Pater (podróżnik, youtuber)

Data emisji: 28.05.2016

Godzina emisji: 10.10

kd/gs

Czytaj także

Podróż za grosze. Odkrywaj świat nie rujnując portfela

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2015 12:00
- Na tanie bilety lotnicze warto polować w środku tygodnia, a gromadząc punkty w sieciach hotelowych można liczyć na darmowy nocleg - mówi podróżnik Łukasz Przybyłek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stars4Fans. Youtuberzy łączą się z fanami

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 12:00
2,5 tyś. metrów kwadratowych i największe gwiazdy polskiego YouTube’a. 17 października w Poznaniu startuje Stars4Fans. Ambasador imprezy Blowek zdradza nam kulisy tegorocznej edycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróżowanie to ich sposób na... drugie życie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 10:55
Naszymi gośćmi byli Karolina Kulawik i Piotr Orliński, autorzy bloga podróżniczego. - Zaczynaliśmy od zera i dziś wciąż się uczymy, obserwujemy inne filmy i zdjęcia, analizujemy je i inspirujemy się nimi - tłumaczyli goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobieta w podróży. "Obrączka się przydaje"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 14:20
- Kobieta, która sama wyjeżdża do krajów mocno zakorzenionych w kulturze "macho" musi liczyć się z tym, że będzie nagabywana. To bywa uciążliwe - opowiada podróżniczka i blogerka Anita Demianowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Islandia. Miłość od pierwszego wejrzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 18:00
- Wiatr bywa tam tak silny, że będąc na wzgórzu, można dosłownie "położyć się na wietrze", a ten będzie nas "podnosił" - wspominali Jakub Roskosz i Anna Wołkanowska, dla których Islandia jest najpiękniejszym miejscem na świecie.
rozwiń zwiń