Sprawdzony sposób na stres? Rysowanie!

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 13:52
Kolorowanki dla dorosłych to stosunkowo nowa kategoria na wydawniczej półce. Niewinna czynność, czyli rysowanie, ma na nas dobry wpływ.
Pokrywanie rysunku kolorem to świetna forma terapii, albo po prostu sposób na relaks?
Pokrywanie rysunku kolorem to świetna forma terapii, albo po prostu sposób na relaks?Foto: Pixabay.com/Public Domain/stux

Naukowo udowodniono, że kolorowanki dla dorosłych świetnie sprawdzają się w terapii zaburzeń psychicznych - chorzy na depresję relaksują się podczas tej pozornie dziecinnej czynności. Wypełnianie obrysów kolorami pomaga również zwalczać bezsenność, w prosty sposób uwalniając głowę z natłoku myśli.

Nawet jeśli nie borykamy się z takimi problemami, wszyscy potrzebujemy wyciszenia. Rysowanie na odstresowanie - czemu nie? O tym więcej Anna Sikorska​, arte terapeutka.

***

Na "Strefę Prywatną" zapraszamy we wtorek (26.07) w godz. 20.00-21.50. Audycję prowadzi Beata Kwiatkowska.

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Praga gada". Historie charakternych prażan

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 13:50
- Chodzi nam o aktywizację seniorów i o ty, by ich narracje trafiły do młodych ludzi - wyjaśnia Przemysław Olszewski, pomysłodawca cyklu "Praga gada".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Pater i jego niezwykłe podróże wgłąb Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:16
- Już dwa dni po powrocie do Polski zaczynam myśleć o kolejnej wyprawie - mówił w Czwórce Michał Pater, autor jednego z pierwszych w Polsce YT kanałów podróżniczych "Autostopem Na Koniec Świata".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Regreci" i "lajfhakerzy" - jak widzą świat młodzi ludzie?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:08
Okazuje się, że młodych ludzi podzielić można na grupy. Są "ziomki", "domisie", "regreci", "lajfhakerzy" i "hipsterzy". Kto jest kim w tym świecie?
rozwiń zwiń