Jak filozofować w XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 08:40
W najbliższej odsłonie "Strefy Prywatnej" sprawdzimy, czy opłaca się dziś filozofować i poszukamy odpowiedzi na fundamentalne pytania.
(Zdjęcie ilustracyjne)
(Zdjęcie ilustracyjne)Foto: Svetlana Ilina/shutterstock.com

Czy na nasze życie wpływ ma przypadek, czy decydują o nim jakieś inne, zewnętrzne siły? Co jest najważniejsze, po co tu jesteśmy i do czego zmierzamy? Dlaczego opinii na wiele ważnych tematów udzielają zazwyczaj socjologowie, psycholodzy, politolodzy, a nawet aktorzy czy muzycy, natomiast całkowicie pomija się filozofów? Czy to dlatego, że większość ludzi sądzi, że filozofia to zajęcie dla kogoś, kto spoczywając w wygodnym fotelu spędza czas na kontemplacji świata w bezpiecznej izolacji od jego problemów? Zatem, co to znaczy być dziś filozofem? I po co nam właściwie filozofia w XXI wieku?

O tym opowiedzą: redaktor naczelny magazynu "Filozofuj!", dr Artur Szutta, dr Natasza Szutta i młodzi entuzjaści filozofii.

***

Na "Strefę Prywatną" we środę (23.08.) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby filozofia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Z pasji odkrywania - wyprawy na szczyty wulkanów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 16:00
- Nie interesują mnie miejsca, w które każdy może się dostać. Pociągają mnie te, do których ciężko dotrzeć - mówi w Czwórce Grzegorz Gawlik, zafascynowany geologią prawnik, podróżnik, himalaista oraz zdobywca wulkanów.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigierski Park Narodowy: suchary, twardziele i renifery

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 18:40
- Są tutaj takiej miejsca, gdzie bez trudu da się odczuć pozytywny wpływ, jaki przyroda ma na nas, ludzi - przekonuje Józef Koncewicz, leśniczy Wigierskiego Parku Narodowego.
rozwiń zwiń