X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Gondek-Grodkiewicz: fotografia to czarowanie ludzi

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 19:09
- Nawiązanie kontaktu z drugim człowiekiem bardzo pomaga. Najlepsi fotografowie są dobrymi psychologami. Tworzenie zdjęć to także proces psychologiczny. Przeżywania i doświadczania świata - mówiła fotograf Anna Gondek-Grodkiewicz.
Audio
  • Anna Gondek-Grodkiewicz o fotografii reportażowej (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: czwórka

Dzięki swoim fotografiom stara się udokumentować to, co ulotne odkrywając m.in. religijne rytuały Ameryki Centralnej czy Tajlandii. O swojej pracy opowiada jako o umiejętności zrozumienia człowieka i sytuacji, jaką chce się sportretować. - Fotografia może powiedzieć wiele, ale nie jest to tylko moja umiejętność. Posiadają ją najbardziej empatyczni, przenikliwi fotografowie. To, czy potrafisz podejść blisko do człowieka, czy unikasz kontaktu używając obiektywu długoogniskowego to mówi o tobie - jaki masz stosunek do ludzi, z jakiej perspektywy chcesz ich pokazać. - opowiadała

Na antenie Czwórki przekonywała, że w fotografii bardzo ważne jest nawiązane relacji z fotografowaną osobą, dzięki czemu zmniejsza się dystans, a bohaterowie zachowują się bardziej naturalnie - Bohaterom swoich zdjęć tłumaczyłam, że chcę być uczestnikiem ich życia. Zawsze bardzo ważny jest kontakt. To, jak się ze sobą czujemy i jak nawzajem traktujemy - wyjaśniała w rozmowie z Jakubem Jamrozkiem. 

Anna Gondek-Grodkiewicz Anna Gondek-Grodkiewicz

O "boskich dzieciach" w Tajlandii, Ah Mui i jej lalce wypełniającej życiową pustkę, roli fotografii w życiu człowieka i o tym, dlaczego nie warto szukać na siłę tematów tam, gdzie ich nie ma, opowiadała Anna Gondek-Grodkiewicz. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycjiStrefa Prywatna

ProwadziJakub Jamrozek

GośćAnna Gondek-Grodkiewicz (fotograf, reportażystka, laureatka nagrody Grand Press Photo w kategorii "Fotoreportaż - Życie Codzienne")

Data emisji: 27.11.2017

Godzina emisji: 20.05

ac/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zrozumieć naszą podświadomość, czyli sztuka czytania snu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 09:00
- Marzenia senne należą do obszaru mózgu nieświadomego. Stąd wynika magia. Sen daje nam informację na temat tego, czego sobie nieuświadamiamy - wyjaśniał dr Michał Skalski psychiatra z Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starszy, młodszy - kto sprawdzi się lepiej w pracy?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 09:40
Według brytyjskich badaczy pracownicy, którzy pracują w zespole zróżnicowanym wiekowo, są o około 10 proc. bardziej zadowoleni z pracy niż osoby pracujące jedynie w grupie osób w swoim wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zmienić swoje życie? "Nie dąż do ideału. On nie istnieje"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 12:42
- Czasem warto przestawić swoje życie, zmienić je o 180 stopni. Ale nie zawsze trzeba to robić, nierzadko wystarczy zmienić jeden szczegół, by zauważalnie poprawić jakość swojej codzienności - tłumaczyła w Czwórce Joanna Okrasa, trenerka umiejętności psychospołecznych.
rozwiń zwiń