O sile oddechu w książce "Oddychaj świadomie, żyj pełniej"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 09:09
Nie ma nic bardziej naturalnego niż oddech, a jednak mało kto zdaje sobie sprawę z jego potęgi. Jeszcze mniej osób podejmuje pracę nad udoskonaleniem umiejętności oddychania. 
Audio
  • Świadomy oddech to lekarstwo dla ciała i duszy (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/bosmanerwin

psycholog 1200.jpg
Jak psychoterapia może zniszczyć ci życie?

Warto pomyśleć o oddechu, bo właściwy może pomóc nam w walce ze stresem, przemęczeniem czy kłopotami ze snem. - Zazwyczaj nie rozmawia się o oddechu, bo czynność wydaje się każdemu oczywista, a jest to nasze główne paliwo, pokarm zarówno dla naszego ciała, mózgu i ducha - przekonywał  Grzegorz Pawłowski, coach oddechu i trener biznesu, autor książki "Oddychaj świadomie, żyj pełniej". - To, w jaki sposób oddychamy wpływa na jakość naszego życia - dodawał.

Uruchomienie oddechu odblokowuje ukryte zasoby energii. Rozszerza naszą świadomość, daje siłę, żeby radzić sobie z problemami Grzegorz Pawłowski

- Większość z nas daje sobie na co dzień tylko tyle oddechu, żeby przetrwać. Tłumienie go przynosi chwilową ulgę, ale jednocześnie odcina nas od dopływu energii i jasności myślenia - mówił. 

70% energii pochodzi z oddechu. Jest ważny również w trakcie spożywania posiłków. Jedząc wolniej nasycamy organizm również oddechem Grzegorz Pawłowski

Czym właściwie jest oddech, dlaczego większość ludzi używa w swoim życiu tylko 1/3 objętości płuc? Co się dzieje z naszym ciałem podczas sytuacji stresowych? Jak przeżywanie różnych emocji wpływa na głębokość oddechu? Jak nad tym wszystkim zapanować? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Grzegorz Pawłowski, coach oddechu i trener biznesu, autor książki "Oddychaj świadomie, żyj pełniej".

Data emisji: 17.04.2018

Godzina emisji: 20.08

Czytaj także

Czym się różni psycholog od psychiatry? Stereotypy a rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 11:37
- W społecznym przekonaniu psychiatra leczy tylko ciężkie choroby, jak schizofrenia, a w praktyce większość naszych pacjentów to po prostu ludzie z lękami, depresją, czy zaburzeniami adaptacyjnymi w konkretnej dziedzinie życia, np. pracy - tłumaczył psychiatra dr Sławomir Murawiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cukrzyca. Jak zmienia się życie po diagnozie?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 12:05
Przewiduje się, że do 2030 liczba chorych na cukrzycę na świecie wyniesie niemal 522 mln. osób. Czym objawia się ta choroba i jak z nią żyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja OmeaLife. Wsparcie dla młodych kobiet chorych na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 10:32
- Chciałyśmy stworzyć grupę wsparcia i być partnerem w tym trudnym procesie leczenia dla młodych kobiet chorych na raka piersi. Gdy same szukałyśmy takiej organizacji, nie mogłyśmy nic znaleźć - mówią współzałożycielki Fundacji OmeaLife.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kawiarnia równych szans. Marcin i Przemysław Pękała o Cafe Równik

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 17:30
- Nazwa naszej klubokawiarni wskazuje na to, że wszyscy jesteśmy równi. Chcemy, żeby wszyscy byli w niej tak samo traktowani. Zarówno klienci jak i pracownicy kawiarni - mówił jeden z realizatorów projektu Przemysław Pękała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Złap równowagę". Jak żyć z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 10:00
Rano wierzą, że mogą kierować światem, zakochują się w przypadkowo spotkanej osobie, zaś wieczorem chcą umrzeć - ludzie z "dwubiegunówką".
rozwiń zwiń