X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kawiarnia równych szans. Marcin i Przemysław Pękała o Cafe Równik

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 17:30
- Nazwa naszej klubokawiarni wskazuje na to, że wszyscy jesteśmy równi. Chcemy, żeby wszyscy byli w niej tak samo traktowani. Zarówno klienci jak i pracownicy kawiarni - mówił jeden z realizatorów projektu Przemysław Pękała.
Audio
  • Cafe Równik. Czy praca może być terapią? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Na czym polega terapia poprzez pracę?
Na czym polega terapia poprzez pracę?Foto: czwórka

dziecko muzyka autyzm 1200.jpg
Autyzm - choroba czy przejaw geniuszu?

Gość Czwórki opowiadał, że kluczem do sukcesu projektu było stawianie na wzajemne rozumienie swoich potrzeb. - Dużą rolę w realizacji projektu odegrała prof. Małgorzata Młynarska, która jest opiekunem naszej młodzieży, ale w pewnym sensie także naszym. To ona zachęcała nas do pracy. Dzięki niej pokonaliśmy rozterki i dziś mogę powiedzieć, że razem stanowimy bardzo zaangażowaną grupę - tłumaczył Przemysław Pękała.

Prof. Małgorzata Młynarska wyjaśniała, że stworzenie kawiarni jest częścią większego projektu badawczego przeprowadzanego we współpracy z psychologiem, dr hab. Tomaszem Smereką. - Od ponad dwudziestu lat stosujemy metodę terapeutyczną polegającą intensywnej pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Na naszą terapię trafiały dzieci, które staraliśmy się przygotować do samodzielnego funkcjonowania w życiu publicznym. Dziś są to już dorosłe osoby, komunikatywne, doskonale przygotowane do swoich zawodów - mówiła.

Przyszły pracownik Cafe Równik Marcin Pękała zapewniał, że tworzą miejsce, w którym każdy gość poczuje się dobrze. - W kawiarni na każdego klienta będzie czekało dobre przyjęcie. Nazwa "Cafe Równik" wskazuje, że będzie to miejsce otwarte dla każdego - przekonywał w rozmowie z Jakubem Jamrozkiem.

Przed jakimi wyzwaniami stoją jego przyszli pracownicy? Czy w Polsce będzie pojawiało się więcej tego rodzaju inicjatyw? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy w studiu Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Marcin i Przemysław Pękała; w nagraniu rozmowy: prof. Małgorzata Młynarska, terapeutka zaburzeń mowy i myślenia w Studium Logopedycznym, Neurologopedii, Emisji Głosu i Surdologopedii Uniwersytetu Wrocławskiego

Data emisji: 8.02.2018

Godzina emisji: 20.05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Autyzm - choroba czy przejaw geniuszu?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 09:00
Czym tak naprawdę są: autyzm i zespół Aspergera? Zaburzenia te postrzega się jako rodzaj dysfunkcji lub przejawy pewnych form geniuszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym się różni psycholog od psychiatry? Stereotypy a rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 11:37
- W społecznym przekonaniu psychiatra leczy tylko ciężkie choroby, jak schizofrenia, a w praktyce większość naszych pacjentów to po prostu ludzie z lękami, depresją, czy zaburzeniami adaptacyjnymi w konkretnej dziedzinie życia, np. pracy - tłumaczył psychiatra dr Sławomir Murawiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorośli z zespołem Aspergera i ich "życie w dwóch światach"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 15:00
- Zespół Aspergera to zestaw różnych, indywidualnych cech. Niektóre z nich ułatwiają życie, inne bardzo je utrudniają - mówiła Joanna Grochowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotne matki. Stereotypy kontra rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 17:43
Czy określenie "samotna matka" zawsze oznacza kobietę nieszczęśliwą, niezaradną, niespełnioną i poszukującą partnera? O krzywdzących stereotypach i codziennych wyzwaniach samotnego rodzica rozmawialiśmy w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundacja OmeaLife. Wsparcie dla młodych kobiet chorych na raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2018 10:32
- Chciałyśmy stworzyć grupę wsparcia i być partnerem w tym trudnym procesie leczenia dla młodych kobiet chorych na raka piersi. Gdy same szukałyśmy takiej organizacji, nie mogłyśmy nic znaleźć - mówią współzałożycielki Fundacji OmeaLife.
rozwiń zwiń