Paweł Sołtys, gdy brakuje empatii stawia na "Nieprzeciętnych"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 10:00
- Najbardziej w dzisiejszym świecie brakuje empatii, zwrócenia się ku drugiemu człowiekowi - mówi Pablopavo na antenie Czwórki. - Dla mnie "Nieprzeciętni" to są ci ludzie, którzy robią bezinteresowanie coś dla innych - dodaje. 
Audio
  • Pablopavo opowiada o swojej twórczości, rodzinie i kibicowaniu (Czwórka/Strefa prywatna)
Pablopavo prezentuje w Czwórce debiutancki zbiór opowiadań Mikrotyki
Pablopavo prezentuje w Czwórce debiutancki zbiór opowiadań "Mikrotyki"Foto: czwórka

Paweł Sołtys zasiada w kapitule Czwórkowego konkursu "Nieprzeciętni". W audycji Kuby Jamrozka przyznaje, że chętnie zwróci uwagę, na tych, którzy wyróżniają się artystycznie, ale głównie interesują, go "Nieprzeciętni" którzy zwracają uwagę na drugiego człowieka. - Dziś brakuje nam kontaktu z drugim człowiekiem - argumentuje. 


Czytaj także:
nieprzeciętni1200.jpg
Plebiscyt "Nieprzeciętni". Czwórka szuka ludzi niezwykłych

Muzyk i pisarz w tym roku skończył 40 lat, jednak, jak przyznaje to narodziny córeczki, a nie wiek, były dla niego przełomowe. - Po czterdziestce moje życie się niewiele zmieniło, wciąż nie mam czasu - przyznaje w Czwórce. 

Pablopavo zwraca uwagę, na brak dobrej oferty muzycznej dla dzieci. Ze swoją córką sięga po przeboje sprzed lat, jak Akademia Pana Kleksa. - Staram się ją wychowywać muzycznie, ale nie mam ambicji, żeby była muzykiem. W Czwórce zdradza również ile jest jego i jego rodziny w tekstach, które pisze, mówi o zazdrości i zawiści, braku rzeczy dobrych i pięknych. Przyznaje się do swojego przywiązania do Warszawy, miasta w którym się urodził, mieszka i zamierza umrzeć. W audycji nie zabrakło informacji o muzycznych działaniach Pablopavo - zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Paweł Sołtys czyli Pablopavo (muzyk, pisarz)

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 20.08

pj

Czytaj także

Życie w trasie. Pablopavo: najgorsza jest tęsknota

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 17:49
- Dla słuchacza koncert to półtorej godziny pracy muzyka, a prawda jest taka, że czas na scenie jest nagrodą za żmudny okres przygotowań i prób - mówi Paweł Sołtys, wokalista znany jako Pablopavo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pablopavo i opowiadania, o których nie da się zapomnieć

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 14:57
- "Mikrotyki" to małe dotknięcia. Opowiadania odsłaniają jedynie rąbek tajemnicy, pozostawiają dużo czytelnikowi. Ja sam lubię czytać książki, które traktują mnie poważnie, dlatego starałem się traktować poważnie swojego czytelnika - mówił Paweł Sołtys.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Sołtys laureatem Nagrody im. Marka Nowakowskiego za „Mikrotyki”

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 13:29
Nagroda Literacka imienia Marka Nowakowskiego została ustanowione przez Bibliotekę Narodową z myślą o pisarzach poruszających tematykę warszawską, bliską patronowi nagrody. Tegoroczny laureat - Paweł Sołtys - jest także muzykiem występującym pod pseudonimem Pablopavo. O Nagrodzie Literackiej im. Marka Nowakowskiego za książkę „Mikrotyki” mówił w Polskim Radiu 24 członek kapituły nagrody Krzysztof Masłoń.
rozwiń zwiń