Życie w trasie. Pablopavo: najgorsza jest tęsknota

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 17:49
- Dla słuchacza koncert to półtorej godziny pracy muzyka, a prawda jest taka, że czas na scenie jest nagrodą za żmudny okres przygotowań i prób - mówi Paweł Sołtys, wokalista znany jako Pablopavo.
Audio
  • Jak wygląda życie gwiazd estrady? (Dajesz radę/Czwórka)
Paweł Pablopavo Sołtys
Paweł "Pablopavo" SołtysFoto: Wojciech Kusiński/PR

Wakacje to czas festiwali i wydarzeń plenerowych. W miniony weekend odbył się jeden z największych festiwali reggae w Polsce – Ostróda Reggae Festival, a w Krakowie nad Wisłą miał miejsce wielki finał plenerowych audycji Czwórki pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Po występach zapytaliśmy muzyków o to, jak wygląda ich życie, gdy schodzą ze sceny i jak radzą sobie, spędzając długie tygodnie poza domem. Bycie w trasie, z dala od bliskich i codzienne koncerty do późnych godzin są stałym elementem życia muzyka scenicznego.

Pablopavo dużą część wakacji spędza koncertując, a żeby zachować formę stara się po występie odpocząć i zregenerować. - Trzeba zachować higieniczny tryb życia, bo nie zawsze po koncercie musi być impreza. Dla mnie najgorsza jest tęsknota, bo o ile ze zmęczeniem jestem w stanie sobie dać radę, to fakt, że przez sześć dni nie widziałem żony i córki jest dla mnie bardziej męczący - opowiada Paweł Sołtys.

Ile koncertów muzycy są w stanie zagrać w czasie sezonu letniego? Co robią po godzinach? Jak zachowują formę w czasie trasy? Ile muzycy zarabiają na koncertach? Więcej o tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Goście: Gorg (Vavamuffin), Pablopavo (Paweł Sołtys, muzyk, wokalista, kompozytor), Rafał Karwot (zespół Tabu)

Data emisji: 17.08.2017

Godzina emisji: 14.07

sm/jsz

Czytaj także

Pablopavo i Ludziki zagrali z okazji Roku Rzeki Wisły

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2017 21:30
W ramach drugiej odsłony plenerowego cyklu zorganizowanego przez Czwórkę z okazji Roku Rzeki Wisły - w Cudzie nad Wisłą w Warszawie wystąpili Pablopavo i Ludziki. Zapraszamy do wysłuchania koncertu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Internet na wakacjach. Jak korzystać bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2017 15:59
Coraz częściej pracujemy poza biurami i korzystamy z wi-fi np. w kawiarniach, a w czasie wakacji - w pociągach czy hotelach. Nie zwracamy uwagi, do jakiej sieci podłączamy nasze smartfony i tablety. - To bardzo niebezpieczne - ostrzega Marcin Kujawa, ekspert ds. bezpieczeństwa intormacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie lubisz "smaku" wody? Zastąp ją czymś... równie zdrowym!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 15:57
Ludzki organizm aż w 60 proc. składa się z wody i nie może prawidłowo funkcjonować bez odpowiedniego jej spożycia. Dietetycy zalecają picie każdego dnia około 2,5 litra płynów. Dlaczego czasem nie mamy ochoty na wodę i czym warto ją zastępować?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bądź piękna jak Azjatka. "Baw się pielęgnacją"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2017 15:15
Zaczęło się od kremów BB łączących pielęgnację z upiększaniem oraz intrygujących kremów ze śluzem ślimaka. Azjatycki rynek kosmetyczny oferuje jednak znacznie więcej - nowe podejście do pielęgnacji i urody.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Ujścia do Źródła vol. 3 - koncert Vavamuffin

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 11:30
Formacja Vavamuffin zagrała 14 sierpnia w Krakowie nad Wisłą na wielki finał plenerowych audycji Czwórki pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Wszystko po to, aby uczcić Rok Rzeki Wisły.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od Ujścia do Źródła. Wielki finał nad Wisłą w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:21
Tego lata z okazji Roku Rzeki Wisły Czwórka zapraszała swoich słuchaczy na plenerowe audycje i koncerty pod hasłem "Od Ujścia do Źródła". Ostatni przystanek - u źródła - miał miejsce 14 sierpnia w Krakowie.
rozwiń zwiń