X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rodzinna tajemnica jest jak trup w szafie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 11:54
Każda rodzina ma swoją przeszłość, historie, którymi się szczyci, lecz również takie, które są skrzętnie ukrywane. Poznając je odnajdujemy wiele analogii do naszych żyć, a decyzje naszych przodków mogą podpowiedzieć nam dobre rozwiązania. 
Audio
  • Czego możemy nauczyć się od naszych przodków i jak korzystać z rodzinnej historii (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Ja lubię swoich przodków, przede wszystkim bardzo wiele im zawdzięczam, chyba wszystkie swoje książki, ale i wiele decyzji życiowych i umiejętności postępowania w trudnych sytuacjach - mówi Katarzyna Droga, dziennikarka, autorka książki "Sekrety przodków". 

W pisaniu książek Czwórkowemu gościowi pomagają zapiski mamy, która gromadziła rodzinne historie, sięgając nawet do XVII wieku. - Zauważyłyśmy, że w naszej rodzinie od kilku pokoleń każda kobieta wychodzi za mąż za najmłodszego z trzech braci - zdradza Katarzyna Droga. - Te małżeństwa oczywiście są różne, ale zależność istnieje - dodaje. 

Całe nasze dziedzictwo należy traktować w kategoriach wielkiego potencjału Katarzyna Droga 

Z pracy Katarzyny Drogi wynika, że i imię, które dziedziczymy, po którymś z przodków, może nam wiele dać. Autorka "Sekretów przodków" zdradza tragiczną historię swej rodziny: opowieść o zastrzelonej pięknej Cezarynie, wspomina też prababkę, która uciekła przez okno z kochankiem. 

- Nie dobrze, że się nie mówi o rodzinnych tajemnicach - te skrywane, są jak trup w szafie - mówi gość Kuby Jamrozka. - Rodzinne sekrety powinny zostać ujawnione, bo gryzą, dręczą i powodują rodzinne niesnaski - dodaje. 

Katarzyna Droga w naszym studiu wyjaśnia te z czym jest drzewo genealogiczne, genogram, a także stworzony przez nią geneoskrypt. Zdradza zależności między rodzeństwem i fenomen czarnej owcy w rodzinie. O tym wszystkim opowiada w rozmowie ze "Strefy Prywatnej". 


***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Katarzyna Droga (autorka książki "Sekrety przodków", dziennikarka)

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 20.08

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaginiony bliski. "To życie w ciągłym strachu i nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 11:51
W Polsce liczba zaginionych utrzymuje się na wysokim poziomie. Według danych policji w całym 2017 roku zaginęło prawie 20 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywne myślenie po polsku. Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:25
Większość z nas nie potrafi celebrować dobrych chwil. Łatwiej przychodzi nam wielokrotne przeżywanie porażek i trudnych wydarzeń. Dlaczego łatwiej jest nam mówić o rzeczach przykrych, niż tych, które nas cieszą?
rozwiń zwiń