Barwy i malarstwo. Jakie jest ich miejsce w życiu osób niewidzących?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2021 15:46
Na ile ważne są kolory w życiu osoby niewidomej, np. przy dobieraniu ubrań czy urządzaniu mieszkania? Jak zrobić, aby świat wokół osób niewidomych był pełen barw?
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: GoodStudio/Shutterstock.com
miłość zakochanie 1200.jpg
Nastoletnia miłość. Różowe okulary kontra złamane serce

Na ile ważny jest opis alternatywy? Czy mówienie o kolorach przy ludziach niewidomych jest ok? Czy pies przewodnik widzi kolory?

O postrzeganiu barw przez artystkę malarkę oraz osoby niewidome i o interpretacji kolorów porozmawiamy w środowej "Strefie prywatnej". Naszym gościem będzie malarka Agnieszka "Aziralili" Dirks, prekursorka sztuki pozytywnej oraz prezes fundacji Vis Maior Jolanta Kramarz, z wykształcenia psycholog

Sprawdź także:

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w środę (31.08) o 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka niewidomi
Czytaj także

Pies przewodnik - nie każda rasa sprawdzi się w tej roli

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 18:00
Nie bez powodu psy są nazywane największymi przyjaciółmi człowieka. Nie tylko dostarczają nam radości i są kompanami w trudnych momentach, ale potrafią też nieść realną pomoc na co dzień. Możemy je znaleźć w służbie policyjnej, są psy ratownicze i takie, które wspierają osoby niewidome. Wyszkolenie psa przewodnika wymaga dużo pracy i wiele zaangażowania. Sprawdzamy zatem, jak wygląda proces przygotowania czworonożnego przyjaciela do tej roli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sport - dysfunkcja wzroku w niektórych dyscyplinach nie przeszkadza

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 21:10
Czy masażysta z dysfunkcją wzroku czuje lepiej nasze ciało, czy koncentruje odczuwanie na innych zmysłach niż wzrok? Osoby z dysfunkcjami wzroku też uprawiają sport - np. żeglują i są zawodnikami Blind Tenis Polska.
rozwiń zwiń