Fizjoterapeuta. "Zawód dla tych, którzy lubią się uczyć"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 16:10
- W medycynie wszystko się zmienia. Żeby być na bieżąco, same studia nie wystarczą. Fizjoterapeuta musi ciągle szkolić się i douczać - mówi Marcin Markiewicz.
Audio
  • Fizjoterapeuta - czy to zawód dla Ciebie? (Dajesz radę/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Africa Studio/Shutterstock.com

Marcin Markiewicz Większość ludzi twierdzi, że fizjoterapeuta to masażysta. Tymczasem to samodzielny zawód medyczny, który wymaga odpowiedniego wykształcenia

Podstawowe kursy to koszt w zakresie 600 - 700 złotych. Ale są też takie, które kosztują 14 tysięcy. - Wybierając ten zawód trzeba liczyć się z wydatkami, które często przekraczają koszt samych studiów. Ale i tak najważniejsza jest pasja - dodaje gość Czwórki.

Fizjoterapeuta wykonuje m.in. zabiegi i masaże, a jego miejsce pracy to wszelkiego rodzaju ośrodki zdrowia, szpitale, kliniki, poradnie i placówki rehabilitacyjne, sanatoria, ośrodki odnowy biologicznej, jak również ośrodki sportowe.

Jak zdobyć ten zawód i jakie cechy psychiczne i fizyczne są niezbędne, by go wykonywać? Czym fizjoterapia różni się od fizykoterapii? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Gość: Marcin Markiewicz (fizjoterapeuta i trener medyczny)

Data emisji: 9.03.2017

Godzina emisji: 14.05

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niepełnosprawność po wypadku. Jak zacząć nowe życie?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 12:08
- Zawsze się zastanawiam jak to się stało, że dość łatwo przeszedłem tę drogę. Przyjaciele i rodzina dali mi taką siłę, że nie miałem czasu obrażać się na świat. Dziś nie czuję się niepełnosprawny - mówi Łukasz Bednarski, jeżdżący na wózku po niefortunnym skoku do wody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ground Force Method. Pozwala powrócić do formy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 14:00
- W treningu metodą Ground Force chodzi o to, żeby pracować nad techniką i mobilnością - mówiła w rozmowie z Piotrem Galusem trenerka Anna Krupska. Jak narodził się ten sposób ćwiczenia? 
rozwiń zwiń