"Make a Chance". Pomoc należy zacząć od zmiany myślenia

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2018 15:27
Fundacja Make a Change działa zgodnie z zasadą społecznej odpowiedzialności. Organizowane wyjazdy dla młodzieży przyczyniają się do pomocy osobom w trudniejszej sytuacji materialnej oraz do budowania więzów między młodymi ludźmi z często zupełnie odmiennych środowisk.
Audio
  • Czego możemy nauczyć się dzięki wolontariatowi? (Dajesz radę/Czwórka)
Namibia, Park Narodowy Etoszy
Namibia, Park Narodowy EtoszyFoto: shutterstock/T. Wilbertz

Wolak Łukasz Finlandia 1200.jpg
Polski student-muzyk w Finlandii. "Pół roku pełne wrażeń"

- Fundację otworzyłam po trzech latach moich działań pod hasłem "Make a Chance". Powstała po to, by móc zbierać fundusze i dać szansę osobom, które same nie są w stanie zapewnić sobie finansowania wyjazdów pomocowych na inny kontynent - mówiła Maria Geremek, lekarz wet., założycielka fundacji. Skąd wziął się pomysł wyjazdu do Namibii? Dlaczego wolontariuszka postanowiła walczyć o pracę na innym kontynencie? - Chęć wyjazdu i pomocy dzikim zwierzętom tkwiła we mnie bardzo długo. Walka o grant na wyjazd dała mi ogromną siłę, która doprowadziła do tego, że udało mi się spełnić moje marzenie - opowiadała.

- Fundacja oprócz pomocy potrzebującym promuje świadome podejście do turystyki, ekologii i świata. Dzięki programowi tworzonemu przy współpracy Environmental Education uczestnicy biorący udział w naszym programie mogą zobaczyć Afrykę, dowiedzieć się o jej problemach. Zrozumieć, na czym polega odwieczny konflikt ludzi ze zwierzętami  - wyjaśniała na antenie Czwórki.

O tym, jak podążać za marzeniami, znaleźć sposób na życie dzięki swojej pasji i pomagać innym opowiadała założycielka Fundacji Make a Change, Maria Geremek. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Maria Geremek (lekarz wet., wolontariuszka i podróżniczka, założycielka Fundacji Make a Change)

Data emisji: 11.04.2018

Godzina emisji: 14.07

 ac/kd

Czytaj także

"Zwiedzanie świata nie polega na braniu, lecz na dawaniu"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 10:00
- Podróżowanie nie polega na tym, by czegoś oczekiwać, np. darmowej podwózki czy noclegu. Warto dawać ludziom jak najwięcej od siebie, otworzyć oczy i umysły na to, co nas otacza - przekonywał Włodek Nielipiński, twórca bloga "Pan Czosnek w podróży", który przez trzy miesiące pracował w Azji jako wolontariusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolonturystyka. Jak połączyć pasję pomagania z podróżowaniem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 15:00
Wolontariaty zagraniczne, m.in. w Afryce czy Azji, stają się powszechnym sposobem spędzenia wakacji. Jak wybierać oferty wolontariatu, by nie dać się "naciąć"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre uczynki po polsku. Jak pomagamy?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 11:00
- Myślę, że powinniśmy odróżnić dobro od poświęcenia. Kiedy dobro płynie z nam samych nie jest obciążeniem. Wtedy jest to przyjemność zarówno dla nas, jak i dla osoby, której pomagamy - wyjaśniał dr Tomasz Sobierajski z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże z misją. Jak zwiedzać świat i pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:05
- Naszą misją jest umożliwienie autentycznego poznania innego człowieka. Najlepiej, żeby był to człowiek z dalekiego kraju, ponieważ mamy wówczas możliwość poznania innej kultury, innych nawyków, innej codzienności - mówi Lidia Kilińska-Dłabich, założycielka portalu dla wolontariuszy Travelwithmission.com, autorka "Dziennika Podróżnika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariat na Madagaskarze. "Czasem szkoła to jedyne miejsce, w którym można zjeść ciepły posiłek"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 15:04
Coraz chętniej dalekie, zagraniczne wyjazdy łączymy z wolontariackim wsparciem dla osób potrzebujących w ich miejscach zamieszkania. To okazja, aby pomóc innym jednocześnie poznając nowe miejsca i kultury.
rozwiń zwiń