Turcja - orientalna podróż na wyciągnięcie ręki

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 15:31
- Turcja to orient, który dla nas jest łatwo dostępny. Z Warszawy do Stambułu możemy dolecieć w zaledwie 2,5 godziny - mówiła Agnieszka Wawrzyniak podróżniczka, autorka bloga "Styk kultur".
Audio
  • Majówka na styku kultur. Co warto zobaczyć w Turcji (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Ben_Kerckx

Podróżniczka i przeowdniczka na swoim blogu "Styk kultur" od 5 lat opisuje życie oraz podróżowanie po północno-zachodniej i zachodniej Turcji. Choć kraj półksiężyca to temat przewodni, na "Styku" nie brakuje również relacji z podróży do innych zakątków świata - m.in. Gruzji, Grecji czy Tajlandii. - Turcja przyciąga niezwykłą gościnnością i kuchnią, do której się wraca. O przyjaźniach, które tam nawiązałam trudno zapomnieć - opowiadała podróżniczka.

Jej fascynacja tym krajem była tak duża, że postanowiła przeprowadzić się do niego na jakiś czas. Czy odnalezienie się w tureckiej kulturze jest trudne dla obcokrajowca? Co sprawiło, że zdecydowała się tam zamieszkać? - Nie planowałam swojej przeprowadzki do Turcji. Kraj spodobał mi się na tyle, że po dwóch tygodniach zaczęłam przedłużać swój pobyt. Osiedliłam się w miejscowości Canakkale niedaleko historycznej Troi - mówiła. 

O czym należy pamiętać planując podróż do Turcji? Jakie miejsca czekają na fanów podróży śladami historii? Które, warte uwagi, zakątki są pomijane przez turystów, a do których zaglądają najchętniej? Jacy są współcześni mieszkańcy tego kraju? O tym rozmawialiśmy w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Agnieszka Wawrzyniak - podróżniczka, autorka bloga "Styk kultur"

Data emisji: 25.04.2018

Godzina emisji: 14.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pioter Jurkowski z "Gdzie bądź" o podróżach we dwoje

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 10:46
- Nasz wyjazd nie był spontanicznie podjętą decyzją, tylko konwekwencją wielu doświadczeń, również tych podróżniczych - mówił Pioter Jurkowski z bloga "Gdzie bądź".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia w Japonii. Nauka, podróże i... karaoke po północy

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 15:43
Studiował  na Nagoya University of Commerce and Business, i pracował jako instruktor narciarstwa w japońskich górach. Michał Szymczyk opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach podczas japońskiego Erasmusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyjechaliśmy całą rodziną, żeby się poznać"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:09
- Rodzice nie mieli dla nas czasu, więc potrzeba bliskości zrodziła pomysł wspólnego wyjazdu. Przez pierwsze dwa miesiące okropnie się z siostrą kłóciliśmy. Rodzice zagrozili, że nas odeślą więc zawarliśmy rozejm, który trwał do końca – mówił w Czwórce Wojtek Łopaciński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Selena Sokoljak o tym, czego można się dowiedzieć się o sobie podróżując

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2018 12:40
Odbyła zagraniczny staż w Barcelonie, chcwilę później wyjechała na studia do Moskwy. Dzięki wymianie studenckiej w ramach Erasamus+ miała okazję zdobyć cenne doświadczenie i przeżyć niezwykłą przygodę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże z misją. Jak zwiedzać świat i pomagać?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:05
- Naszą misją jest umożliwienie autentycznego poznania innego człowieka. Najlepiej, żeby był to człowiek z dalekiego kraju, ponieważ mamy wówczas możliwość poznania innej kultury, innych nawyków, innej codzienności - mówi Lidia Kilińska-Dłabich, założycielka portalu dla wolontariuszy Travelwithmission.com, autorka "Dziennika Podróżnika".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielobarwne i wielowymiarowe Indie Joanny Mazumdar

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 16:00
Joanna Mazumdar jest Polką, która od 5 lat mieszka w Indiach. - Pierwsze, co zobaczyłam to ogrom ludzi. Potem zdałam sobie sprawę, że Indie to ogrom wszystkiego. Intensywność tego kraju jest oszałamiająca- opowiada.
rozwiń zwiń