Erasmus w Bolonii. "Włosi szczycą się krajem, z którego pochodzą"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 18:08
- Nie zastanawiałyśmy się długo. Z dnia na dzień złożyłyśmy papiery i jeszcze tego samego tygodnia było pewne - będzie studiowała na najstarszym uniwersytecie na świecie Uniwersytecie Bolońskim - mówiła studentka Marta Mrocka.
Audio
  • Studia we Włoszech, " Luz i brak pośpiechu" (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Bboyangel/Pixabay

Sycylia 1 (1200).jpg
Sycylia. Praktyki studenckie i włoska wizja prawa

- Na Akademii Teatralnej, na której studiowałam wymiana studencka nie była czymś popularnym. Na takie wyjazdy zwyczajnie nie było chętnych, dlatego nie miałyśmy problemów z wyborem kraju, w którym będziemy studiować. Studiowałam Wiedzę o teatrze, więc trafiłam na wydział kulturalno-artystyczny - mówiła. 

Kameralne zajęcia prowadzone w małych grupach, do tego wykładowcy z pasją ceniący polskie osiągnięcia w dziedzinie filmu i teatru. Problemem były zaliczenia, które odbywały się wyłącznie w formie ustnej, a nie każdy z wykładowców mógł przeprowadzić je w języku angielskim. Ale Erasmus to nie tylko studia. Jak mówiła, zaprzyjaźniła się z wieloma Włochami. - To bardzo otwarci ludzie, którzy nie zamykają się w domach. W sezonie spędzają czas w parkach i przestrzeni miejskiej, łatwo się z nimi zintegrować - opowiadała.


dżakarta indonezja shutterstock 1200.jpg
Studia w Indonezji. "To zupełnie inny świat"

Ich wyjazd to także podróże. Jak mówiła, podróżowały tak często, jak było to możliwe. Zwiedziła Rzym, który cały jest zabytkiem, zgubiła się wśród weneckich uliczek, kosztowała najlepszego spaghetti carbonara w Weronie, zupełnie zatraciła się w Cinque Terre, gdzie czas stanął w miejscu. - Włochy to niezwykły kraj. Każdy zakątek, który odwiedziłam był po prostu piękny. Włosi nauczyli mnie życia w stylu slow. Staram się moją codzienność. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Marta Mrocka (studentka)

Data emisji: 6.03.2020

Godzina emisji: 14.07

ac

Czytaj także

Erasmus we Włoszech. "Zakochałem się w Salerno"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 16:58
Karol Oskroba powrócił właśnie z Erasmusa w Salerno we Włoszech. - Na początku wyjechałem tam nastawiając się na jeden semestr. Ale już po kilku dniach wiedziałem, że zostanę w Salerno na cały rok - mówił gość Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus we Włoszech. Jak żyje się studentom w Salerno?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2019 15:02
Kurs językowy w Perugii i Erasmus w Salerno - po 10 miesiącach spędzonych we Włoszech Mateusz Brzezinka, student politologii na Uniwersytecie kard. Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, powrócił do Polski. Jakie doświadczenia stamtąd przywiózł?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Bukareszcie, Rzymie. Teraz czas na Lublanę

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2019 19:31
Był już na studiach w Rumunii i we Włoszech, teraz planuje wyjechać na Erasmusa po raz trzeci - do słoweńskiej Lublany. Michał Gibas, student Uniwersytetu im. kard. Stefana Wyszyńskiego, opowiedział w Czwórce o swoich doświadczeniach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sycylia. Praktyki studenckie i włoska wizja prawa

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 14:44
Włochy większości z nas kojarzą się ze słońcem, pysznym jedzeniem, sztuką, ale też i wszechobecnym chaosem i biurokracją. Czy są zatem dobrym miejscem dla studentów prawa, którzy chcieliby tam odbyć staż?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Posiłek z rekina i wulkaniczny pył. Odwiedzamy Islandię

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 21:57
Jak żyje się w miejscu, gdzie średnia temperatura w lipcu wynosi 11 stopni? Jak smakuje zgniły rekin? Czy warto odwiedzić – zwłaszcza zimą, miejsce w Europie, gdzie są można chodzić po polach lawy i korzystać z licznych basenów termalnych? O Islandii rozmawialiśmy z Anną Kobus​.
rozwiń zwiń