Brazylia bez karnawału

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 22:10
Cały świat mówi o tym, że słynny karnawał w Rio został odwołany. Powinien trwać właśnie teraz. To pierwszy taki przypadek od ponad 100 lat.
Rio de Janeiro
Rio de JaneiroFoto: pixabay
morderstwa i woń migdałów1200.jpg
"Morderstwa i woń migdałów". Camilla Läckberg jak Agatha Christie?

W 1912 roku odwołano zabawy po śmierci ministra spraw zagranicznych. Tradycja karnawału wywodzi się z Portugalii, gdzie obchodzono go od XV wieku. 

Czytaj także:

W cyklu "Ekonomik" przypomnimy o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań - wielkiej, ogólnonarodowej akcji, która odbywa się co 10 lat. Rachmistrzowie Głównego Urzędu Statystycznego zapytają o wiek, wykształcenie, wymiar pracy czy liczbę pokoi w mieszkaniu. Spisanie się jest obowiązkowe, za odmowę odpowiedzi grozi kara grzywny, nawet 5 tysięcy złotych. W obecnej sytuacji pandemicznej możliwy będzie samospis - zostanie uruchomiona specjalna aplikacja, także na urządzenia mobilne. Rachmistrz jednak może i tak do nas zapukać, chyba że sytuacja pandemiczna nie pozwoli na to.  

***

Na audycję "Dajesz radę" w czwartek (18.02) zapraszamy po godz. 14.05. Audycję poprowadzi Anna Hardej. 

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Brazylia

Czytaj także

Azja, origami, "Parasite" i czerwony dywan, czyli Festiwal Pięciu Smaków

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 13:29
25 listopada ruszy internetowa odsłona festiwalu. Tym razem, zgodnie z dalekowschodnim kalendarzem lunarnym, patronuje jej Metalowy Szczur. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brazylia: jest zielone światło dla programu szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 02:32
Brazylia rozpoczęła ogólnokrajowy program szczepień przeciwko COVID-19, dystrybuując dawki szczepionki z chińskiej firmy Sinovac Biotech po uzyskaniu pozwolenia na jej użycie w trybie pilnym - informuje ministerstwo zdrowia. Decyzja resortu zdrowia wywołała wiece radości wśród Brazylijczyków, m.in. u stóp pomnika Jezusa Chrystusa w Rio de Janeiro. 
rozwiń zwiń