Czy dieta-nic pomoże schudnąć?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 13:55
Głodówka, detoks, oczyszczanie organizmu - pod tymi nazwami kryją się modne ostatnio niskokaloryczne diety. - Nie jest to całkowite niejedzenie - mówi dietetyczka Justyna Marszałkowska.
Audio
  • Dietetyczka Justyna Marszałkowska o głodówkach (Czwórka/Dajesz radę?)
Przed radykalną zmianą diety warto się przebadać i zasięgnąć opinii lekarza
Przed radykalną zmianą diety warto się przebadać i zasięgnąć opinii lekarzaFoto: Glow Images/East News

Zgodnie z definicją, głodówka to dieta, która ma poniżej 800 kcal. - Może ona obniżać odporność, ponieważ przeciwciała, które walczą z bakteriami i wirusami, to cząsteczki białka - wyjaśnia dietetyczka.

Dodaje też, że bezpieczniejszą wersją diety może być po prostu wyeliminowanie fast foodów, słodyczy, produktów smażonych i wysokokalorycznych. - Organizm spala wtedy tłuszcz ze zmagazynowanych rezerw. Także mózg pracuje zdecydowanie lepiej, możemy liczyć na przypływ energii i wzrost koncentracji. Jeśli chodzi o zdrowe niedojadanie, to nie ma tu żadnych negatywów - przekonuje Justyna Marszałkowska.

Ekspertka wyjaśnia też, kto absolutnie nie powinien stosować niskokalorycznej diety i przewiduje, co stanie się, jeśli będziemy przeplatać głodówkę okresami przejadania się.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Justyna Marszałkowska (dietetyczka)

Data emisji: 9.02.2016

Godzina emisji: 12.00

mg

Czytaj także

Odchudzanie last minute - zrzuć parę kilo przed latem

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2015 08:00
Do wakacji został niecały miesiąc - wraz z dietetykami i trenerami podpowiemy wam, jak w tak krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Menu neolitu. Sztuka przetrwania bez dietetyków

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 14:08
W audycji "Nawiedzeni" wsiedliśmy w spożywczy wehikuł czasu i przenieśliśmy się tysiące lat w przeszłość, by zajrzeć do garnka prehistorycznych ludzi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miód, dżem, cukierki. Biegaczu, jedz słodycze!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 17:00
Dietetyczka Katarzyna Biłous przekonuje, że sportowiec może sobie pozwolić na więcej słodkości. - Zdrowe odżywianie u biegaczy jest zupełnie czymś innym niż u osób, które siedzą przed telewizorem - mówi.
rozwiń zwiń