Powitaliśmy 2022 rok - muzycznie i imprezowo!

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2022 11:00
Sylwester i Nowy Rok to czas dobrej zabawy i muzycznej elektroniki. Na naszych falach usłyszycie przekrój muzyczny z największymi przebojami ponad czterech ostatnich dekad - aż po hity 2021 roku. 
Na Nowy Rok przygotowaliśmy dla Was specjalne audycje muzyczne
Na Nowy Rok przygotowaliśmy dla Was specjalne audycje muzyczneFoto: Pixabay

W audycji "Teraz K-pop" (godz. 17.05-18.00) odpaliliśmy Sylwestra spod znaku hallyu. Bo nie ma lepszego sposobu na rozgrzanie się przed sylwestrową nocą niż posłuchanie największych, koreańskich przebojów! Na naszej playliście znalazły się prawdziwe imprezowe hity - od Super Junior po BTS! Audycję prowadziła Klaudią Tyszkiewicz.  

W sylwestrowej odsłonie "Będzie głośno" było nie tylko muzycznie i w vintage'owo. Usłyszeliśmy mix tanecznych piosenek w wykonaniu debiutantów i uznanych artystów, a program poprowadził Damian Sikorski. 

Marcin "Duże Pe" Matuszewski zaprosił na podróż w czasie w programie "45 lat w 45 minut". To była specjalna audycja muzyczna z  premierowym, nieprzerwanym mixem "45 lat w 45 kawałków w 45 minut (i trochę)" - czyli gęsto miksowany, taneczny 45-minutowy muzyczny przelot od 1976 do 2021 roku. Dlaczego akurat od 1976? Bo to rok powstania Czwartego Programu Polskiego Radia!

W Nowy Rok weszliśmy hucznie i muzycznie podczas wyjątkowego "Sylwestra z Czwórką" już po godz. 21! Szampańską zabawę z setami Dj-skimi poprowadzili Kamil JasieńskiMateusz Kulik. Sprawdziliśmy, jak baluje się w odległej galaktyce i jak wyglądają rave’y z futurystycznych wizji S-F. Nie zabrakło także opcji dla najbardziej leniwych - imprezy w wirtualnej rzeczywistości. Tańce na siedząco - to jest to! Jednak niezależnie od czasu i przestrzeni, do dobrej zabawy potrzebna jest muzyka. Tej nocy usłyszymy najlepsze sety od naszych czwórkowych dj'ów - Berta i Harpera. Niech moc będzie z Wami! WSylwestra i w Nowy Rok na pewno się przyda.

A pierwszy dzień 2022 rozpoczęliśmy od muzycznego wydania audycji "Noworoczny Poranek - brzmi dobrze". Była moc dobrej muzyki, by optymistycznie rozpocząć kolejny rok.

W samo południe w programie "In English please…" (12.00-13.00), w pierwszym dniu nowego roku głos oddaliśmy wielojęzycznym gościom, którzy zaprosili słuchaczy Czwórki w muzyczną podróż dookoła świata. Jaki wykonawca łączy pokolenia w Omanie? Czego słuchają teraz młodzi Białorusini? Przy jakiej muzyce witali rok Tanzańczycy? Kto jest na szczycie list przebojów w Danii? To wszystko audycji Adrianny Janiszewskiej.   

Sylwester 2021/2022 w Czwórce - sety DJ-skie, muzyczne nowości, wywiady i moc elektroniki Sylwester 2021/2022 w Czwórce - będzie się działo!

Tuż potem zaprosiliśmy na specjalne wydanie audycji "Sobotologia" (13.00-14.00), którą poprowadził Szymon Jaworski.  Sprawdziliśmy, czy hasło "Nowy rok, nowy ja!" jest możliwe do zrealizowania w praktyce i opowiedzieliśmy o mocy postanowień noworocznych - czy je robić? Jak zrobić listę postanowień z głową i się ich trzymać? Czy działa tu zasada - im więcej, tym lepiej?

W programie "Plantacja dźwięków" (18.05-19.00) Gosia Jakubowska zaprosiła na rozmowę z artystą Wojtkiem Szczepanikiem, który wydał płytę z remiksami swoich kompozycji stworzonych na pianinie. Współpracował przy tym z wieloma zagranicznymi artystami.

W noworocznej "Czwartej fali" (19.00-20.00) - futurystyczno-ludowa muzyka z różnych stron świata - jedną nogą byliśmy w głębokiej przeszłości, drugą zaś w niezdefiniowanej przyszłości. Selekcję przygotwał Marcin "Duże Pe" Matuszewski.

***

mat, pras./kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka sylwester MUZYKA
Czytaj także

Krakowski Festiwal Górski. "Wszystkie zajawki w jednym miejscu"

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 14:50
O imprezie mówi się, że jest górskim podsumowaniem ostatnich 12 miesięcy. W tym roku Krakowski Festiwal Górski odbędzie się w pierwszy weekend grudnia, pod patronatem Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ludevo" Ifi Ude - intymna i osobista opowieść, która sięga w głąb serca i duszy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2021 17:30
- Bliski jest mi uniwersalizm ludyczny, uniwersalizm muzyki etnicznej. Tworząc "Ludevo", nie chciałam się w niczym absolutnie zamykać, wręcz odwrotnie: otwierałam ramiona, duszę i serce - mówi Ifi Ude w Czwórce. - Nagle poczułam, że wypełnia mnie świat i życie, że nie mam żadnych ograniczeń. Muzyka jest dla mnie taką strefą wolności i radości, że tylko dawać i brać - wyznaje artystka.
rozwiń zwiń