"Ludzie" zaczęli się od "dziękuję" i od wdzięczności

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 14:38
- Nasz kanał wziął się z tego, że tęskniliśmy za ludźmi, przez pandemie. Brakowało nam spotkań - mówią zgodnie Marcin Pyć i Michał Nobis. - Założyliśmy kanał by się spotkać z ludźmi, poznać ich wartości ich poglądy, poznać ich - dodają. 
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/fizkes
sztuczna inteligencja free1200.jpg
Polak stworzył sztuczną inteligencję, która zastąpi prawników?

- To, czego mi brakuje w tym zamknięciu to ludzie. Po nagraniach czujemy się "zbudowani"
przed kamera widzę, jaką robotę naszym bohaterom robi to spotkanie - mówi gość Mateusza Kulika. - Dzięki temu kanałowi poznaliśmy niesamowitą liczbę nowych ludzi - dodaje. 


Posłuchaj
18:17 czwórka tędy po trendy 04.04.2021.mp3 O kanale "Ludzie" opowiadają Marcin Pyć i Michał Nobis (Tędy po trendy/Czwórka)

Goście Czwórki przywołują noblowską mowę Olgi Tokarczuk, w której pisarka mówiła o czułości. - Mi tego brakuje, chciałbym to obudzić w ludziach - podkreśla youtuber. - Wydaje mi się, że przez nasze rozmowy jesteśmy w stanie zainspirować ludzi - mówi Michał Nobis. - Chcemy żeby ten kanał otwierał ludzi na siebie, żeby ludzie uśmiechali się do siebie na ulicach - dodaje. 

Po zaledwie kilku miesiącach działania kanału widać efekty. Pierwszym film youtuberów prezentował "wdzięczność". - Poprosiliśmy naszych bohaterów by napisali list do osoby, której są najbardziej wdzięczni. To było coś nieprawdopodobnego. Od razu pojawiły się łzy w ich oczach. Gdy pisali list było widać emocje, potem przeprosiliśmy by zadzwonili do tych osób i im przeczytali ten list. Te nagrania rozłożyły wszystkich na łopatki. Rozwaliły wszystkich emocjonalnie - opowiadają. 

LUDZIE/MOC SŁOWA "DZIĘKUJĘ"


Marcin Pyć i Michał Nobis na swoim koncie mają też "eksperyment na nastolatkach". Sześcioro młodych ludzi poprosili, by spędzili 30 minut bez swojego telefonu. Jak przyznają jest to film z wieloma negatywnymi opiniami subskrybentów na ich kanale. - Dla nas te reakcje też są bardzo interesujące. Poznajemy naszych bohaterów, ale też widzów - dodają. 

hologram shutter 1200.jpg
Hologramy. Czy wreszcie powstaną?

LUDZIE/30 MINUT bez TELEFONU

Kanał "Ludzie" jest bardzo różnorodny. Spotkamy się tam też z osobami niewidomymi. Marcin Pyć i Michał Nobis zdradzają, że odcinek, w którym niewidomi opowiadają dowcipy o niewidomych, jest tylko wstępem do serii odcinków.

LUDZIE/Niewidomi opowiadają żarty o niewidomych

Do youtuberów można się zgłosić i zostać bohaterem "Ludzi". Dziś Michał i Marcin rozmawiają głównie ze znajomymi, znajomymi znajomych, ale widzą, że ta sieć zaczyna się rozrastać. - Ludzie polecają kolejnych rozmówców, tworzy się siatka osób - przyznają. - Formuła w której pracujemy nie jest wyszukana. To po prostu rozmowa. Siła tego formatu polega na dobrej rozmowie - dodają. 

LUDZIE/LUDZIE - trailer kanału

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: Marcin Pyć i Michał Nobis (autorzy youtube'owego kanału LUDZIE)

Data emisji: 04.04.2021

Godzina emisji: 10.14

pj

Czytaj także

Reklamy w serwisie YouTube. Nowe opcje ułatwią użytkowanie?

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 12:12
Jeden długi blok zamiast kilku krótkich spotów - to nowa propozycja od YouTube. Dziś, o ile nie mamy wykupionej wersji premium, reklamy są nieodłączną częścią oglądania filmów w tym serwisie. Czy to się zmieni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pranki - czy to zawsze śmieszny "wkręt"?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 13:25
Pranki - jedne sprawiają, że na naszej twarzy może pojawić się uśmiech, inne mogą skończyć się tragedią. Śmierć młodego youtubera, który zginął podczas nagrywania filmiku, sprawiła, że zaczęliśmy się zastanawiać, czy istnieją granice żartu w internecie.
rozwiń zwiń